Сьогодні, 7 жовтня відбулася зустріч із заступниками міністрів МЗС, Міноборони, Мінокупованих територій та головою ОДА Денисом Шмигалем.
Також присутні народні депутати України, представники ОБСЄ, керівництво облдержадміністрації, очільники органів місцевого самоврядування.
Тема зустрічі «Діалог про Україну» під час якої обговорили так звану формулу Штайнмаєра, пише Типовий Франківськ.
Представники уряду детального пояснили, які кроки для припинення війни будуть здійснені найближчим часом, за які "червоні лінії" влада не переступатиме та навіщо Україна погодилася на "формулу Штайнмаєра".
"Сьогодні розмовляємо у формі діалогу. Говоримо про ті події, які відбуваються на Сході. Нема ніякої капітуляції і не було. І про неї не говоримо. Говоримо про гібридну війну - інформаційна та військова. Перемога лежить в дипломатичній війні. Формула Штайнмайєра не передбачає здачу територій. Це суто тверезі наміри держави. Порівнюю гібридну війну із шахівницею: там інших ходів немає, є чорні й білі. Нам потрібно довіряти керівникам і не ставити їм ультиматум, а дослухатись до них",- відзначив Денис Шмигаль.
Заступник міністра оборони України Аліна Фролова зауважила, про розведення військ було занотовано спочатку у Мінських домовленостях ще в 2015 році.
"Зараз ми намагаємося перезапустити цей процес. Зокрема, мова йде про збільшення відстані від супротивника. Війна ведеться всіма силами:кіберпростору та інформаційна. Ми говоримо про мир, як про бажаний стан, який прагнемо досягнути. Ми хочемо зменшити кількість втрат на фронті. Зазначаю, що в зоні розведення починатимуть працювати органи, тобто поліція. Розведення ми зможемо розпочати тоді, коли в окупованих зонах впродовж 7 днів не буде обстрілів. І важливо, хочу сказати те, що ніхто не кидатиме місцеве населення. Ми провели опитування, місцеві люди в тих зонах не мають претензій до розведення", - пояснює Фролова.
Також, Аліна Фролова наголосила, що є певні умови й розведення пройдуть тільки на 1 км й запевнила, що військові працюють над розвитком подій.
В Офісі Президента підкреслили, що влада не має наміру ухвалювати рішення за спинами людей і, як обіцяв Володимир Зеленський під час виборчої кампанії, спиратиметься на думку українців.
«Ніхто не має і не матиме в Україні монополії на правду. Влада прагне до врахування всього розмаїття думок із ключових питань розвитку країни», – наголосили в команді Глави держави.
На цьому акцентували й під час обговорення в Івано-Франківській обласній адміністрації.
Також мовилось про те, що "формула" передбачає чотири головних пункти: повернення людей, повернення територій, повернення полонених, повернення миру.