Logo
11 Квітня 2019, 12:43

У Франківську презентували ілюстровану історію про Митрополита Вололимира Стернюка

Сьогодні, 11 квітня, відбулася презентація ілюстрованої історії про Митрополита Володимира Стернюка.

Авторка ілюстрованої історії Анастасія Сеньків, учениця 11-го класу Католицької школи.

Короткотривалий ролик розповідає про цікаву постать, який люив Україну. Митрополит зробив чимало для легалізації української церкви, пише Типовий Франківськ.

"Ідея для створення виникла на уроці історії. Немалу роль відіграла моя наукова робрта. Мене зацікавила постать Володимира Стернюка, вона маловідома. Різнопланова. Народився в сім'ї священика. Мамин рідний брат Михайло Коновалець, був батьком провідника ОУН полковника Євгена Коновальця.Також те, що він здобув освіту в Бельгії. Митрополит Володимир був висвячений митрополитом Величковським. Найбільшу роль відіграв у легалізації УГКЦ", - розповідає автор ідеї Настя Сеньків.

Ця ідея будується на ілюстраціях. Доцільно розповідає всю історію Володимира Стернюка.

"Завдяки цієї роботи, я дізналась нову сторінку історії українського народу. Моя робота виконана в графічній техніці і вона цілком підходить до цієї історії. Раніше займалась дитячими листівками, а ця тема була цікавою для мене. Та зробила багато відкритів і змінила мій світогляд",- розповідає художниця ілюстрації Юля Бурак.

Довідково:

Архієпископ Володимир Стернюк — український церковний діяч. Виконувач обов'язків голови Української Греко-Католицької Церкви протягом 1972—1991 років. Один із провідників Катакомбної Греко-Католицької Церкви у часи комуністичного режиму.