Logo
1 Квітня 2015, 22:10

У Франківську презентували книгу про Миколу Ясінського "Льолько - легендарний бойовик УВО"

В Івано-Франківську в обласній науковій бібліотеці імені Франка історик Ігор Дейчакіський презентував  детективну , книгу "Льолько - легендарний бойовик УВО".

tlh0pSrnGWg

Це історія про Станиславівського хлопця Миколу Ясінського, який разом з однодумцями у 1920-их боровся за Україну проти польської влади радикальними методами. А саме, грабував польські банки та навіть здійснив замах на президента Польщі, передає «ГК».

За словами Ігоря Дейчаківського, коли він взяв до рук справу проти Миколи Ясінського і прочитав, що польська влада визнала його впертим завзятим та таким, що має вплив на маси та швидкий розум.

" Коли я прочитав ці рядки, зрозумів, що маю написати про нього. Адже зазвичай влада критикувала, писали завжди негативно, а тут ворог визнав такі речі. Він, до слова, був унікальним чоловіком і я дивуюся, що про нього досі не написали багатотомник чи чому не зняли фільм ", - зазначає Дейчаківський.

Крім того, директор першої гімназії зазначив, що Миколу Ясінського в колах називали "богом терору".

Також на презентації книги був присутній наймолодший син легендарного Льолька - Миколи Ясінського. Син Ярема зазначив, що про батька мало що знали, навіть матір не розповідала дітям про батька. Багато людей які знали Миколу Ясінського і його побратимів вїхали за кордон, де з плином часу повмирали, тому історію батька потрібно досліджувати в архівах.

Також Ігор Дейчаківський зауважив, що тепер потрібно прикласти зусиль, щоб по вулиці Бельведерська чи біля міської тюрми, адже там Микола Ясінський з'являвся дуже часто, інформаційну дошку про легендарного бойовика.