Logo
4 Липня 2016, 12:15

У Франківську пройшли ЗНО лише четверо вчителів з майже 2000

Незважаючи на те, що міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків навіть пообіцяв премію для десяти перших освітян, які зголосяться пройти ЗНО спільно з учнями, сміливців виявилося небагато. Тільки четверо з майже двох тисяч учителів міста вирішили взяти участь у ЗНО. Всі вони мають за плечима понад 20 років стажу.

зно

Вчитель української мови та літератури ЗШ №25 Василь Костюк погодився на участь у ЗНО, щоб перевірити, наскільки фаховим вчителем він є, маючи 25 років стажу, та заради цікавості. Хоча пан Костюк ставив перед собою найвищу планку – 200 балів, однак у департаменті освіти й науки повідомили, що набрав вчитель 194 бали, пише Курс з посиланням на"Галицький кореспондент".

“Я хотів отримати адреналін і отримав його. Тести здав добре, тільки одна помилка була, але підвело мене власне висловлювання. Не знаю, задоволений чи ні, але довів і собі, і тим учням, які казали, що завдання такі важкі, що навіть вчителі не знають відповідей, що нічого страшного там немає. Бояться тільки ті, хто дуже високі цілі ставить перед собою, бо розчаровуються, коли їх не досягають. Ну, і розчаровуються ті, які думали, що не будуть вчити, але здадуть", – каже пан Василь.

Він додає, що значно цікавіше було б проходити тести, якби з його предмету зареєструвалося хоча б 10-20 вчителів. Тоді можна було б і позмагатися.

"З дітьми – це не змагання. Морального задоволення не було б, навіть якщо би набрав 200 балів. Бо це ЗНО не для вчителя, а для учня", – підкреслює він.

Учителька біології Івано-Франківського навчально-реабілітаційного центру Школи №2 Софія Савчук кожного року проходила ЗНО з різних предметів, щоправда, в інтернеті. А от цього року наважилася нарешті офіційно зареєструватися.

"Я зовсім не переживала. У мене був звичайний день. Я більше переживала, як діти будуть сприймати те, що з ними здає дорослий. Їм було трохи ніякового, але я сказала: "Діти, розслабтеся, біологію знає тільки Бог". Вони посміялися і зрозуміли, що все нормально", – згадує пані Софія.

Якщо раніше вчителька вважала, що на вирішення тестових завдань з біології відведено мало часу, то тепер вона переконалася, що його більш ніж достатньо. Каже, що впоралася із завданнями на чернетці за 15 хвилин. Набрала ж вона 197 балів.

Гелена Сивогривова – вчитель приватної школи-садка "Перша ластівка", викладає англійську мову і світову літературу. Розповідає, що з того часу, як запровадили ЗНО, завжди виконувала тестові завдання постфактум: або перевіряла роботи своїх випускників, яким не терпілося в той же день дізнатися, як вони впоралися із завданнями, або просто для себе, з цікавості.

"Мені б ніколи не спало на думку зареєструватися на ЗНО, якби не ініціатива нашого міського голови пана Марцінківа, – розповідає вона. – Я сприйняла її як інтелектуальний виклик – чи наважаться вчителі пройти ЗНО, чи спроможні вони на це? Такий собі новий "Ice Bucket Challenge" – відро холодної води для педагогів (сміється). Не можна було не відгукнутися на цей виклик. Звісно, дві тисячі гривень – це, міряючи учительською міркою, чудова платня за двогодинний тест, але премія не була моїм основним мотивом".

Її результат з англійської мови – 199 балів.

З четвертою учасницею ЗНО, вчителькою біології природничо-математичного ліцею Вікторією Іванишин, на жаль, не вдалося поспілкуватись. У департаменті освіти і науки повідомили, що вона зараз у відпустці за кордоном.

Заступник директора департаменту освіти й науки Наталія Микула каже, що оцінки, які отримали вчителі, – це оцінки високого рівня.

“Вони успішно впоралися з завданнями, засвідчили, що як вчителі-предметними і фахівці володіють навчальним матеріалом, підтвердили свою професійну майстерність і знання свого предмету. Це надзвичайно високі бали”, – наголошує вона.

Коли ж департамент освіти й науки дізнається, скільки балів набрала Вікторія Іванишин, направить відповідного листа міському голові, і аж після того вчителі отримають премію.