Logo
9 Березня 2019, 11:51

У Франківську просто неба читали вірші Кобзаря (фото, відео)

Традиція вшановувати Шевченка в Україні перетворюється на прощу та своєрідний екзамен українськості.

Сьогодні, 9 березня, у Івано-Франківську, на Вічевому майдані, відбулись Шевченківські читання, приурочені 205 річниці з Дня народження Тараса Шевченка.

Захід організувала «Просвіта» спільно із «Громадським інститутом аналітики», пише Типовий Франківськ.

Громадський діяч, політолог Віталій Перевізник каже, спочатку планували зачитувати вірші, написані саме 170 років тому, втім вирішили не ставити рамок.

«Знаю, що читання також організовували у Городенці, а також в інших містах України. Дуже тішить, що старшокласники та студенти знімають відео, аби вшанувати Тараса Григоровича»,- додає Віталій Перевізник.

Голова Національної спілки письменників України в Івано-Франківську, розповідає, що традиція вшановувати Шевченка в Україні перетворюється на прощу та своєрідний екзамен українськості.

«Шевченко унікальний поет тому, що в нього немає поганих віршів, і їх легко читати усім поколінням», - коментує Євген Баран.

Тарас Григорович Шевченко, народився 9 березня 1814 року, а помер 10 березня 1861 року. Він зробив величезний вклад у розвиток української мови, літератури, мистецтва, культури та державності.