Logo
23 Листопада 2019, 17:00
Теги: голодомор

У Франківську пройшла хода пам'яті за жертвами Голодоморів

Сьогодні, 23 листопада, у Франківську провели поминальну ходу за жертвами Голодоморів.

Хода пам’яті пройшла від Вічевого майдану до Меморіального скверу, пише Типовий Франківськ.

У Меморіальному сквері відправили панахиду за жертвами голодоморів, та вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання.

"Сьогодні українці усього світу вшановують пам'ять невинних жертв голодоморів та політичних репресій. Понад вісім десятиліть минуло з того часу, як над Україною навис Голодомор. Багато років, ніхто навіть не згадував про найстрашнішу в історії України трагедію - трагедію Великого Голоду", - каже Начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Володимир Джигіта.

Вшанувати пам'ять прийшло сотні людей.

"Кожен з нас зобов'язаний пам'ятати про страчених, замучених і знищених, бо пам'ять про них є запорукою нашого майбутнього. Ми постраждали всі, бо кожен втратив частку свого родинного дерева", - додає Володимир Джигіта.

Довідково: 

День пам'яті жертв голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада на підставі президентських указів 1998 та 2007 років.

У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.

Голодомору передувала насильницька колективізація сільських господарств, "розкуркулення" селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі. Терор голодом, що діяв в Україні протягом 22 місяців, - це свідома і цілеспрямована політика сталінського уряду, стратегія і тактика якої виконувалася починаючи з 1928 року. Ця карально-репресивна акція була спрямована на упокорення українського селянства, знищення самостійних селянських господарств - соціально-економічних підвалин української нації.