Logo
5 Листопада 2019, 14:53

У Франківську розповіли про основні виклики перевірки бізнесу після закінчення мораторію

Сьогодні, 5 листопада відбувся регіональний семінар «Перевірки бізнесу: основні виклики після завершення мораторію».

"Цього року перестав діяти мораторій малого та середнього бізнесу, який діяв понад 5 років. І в країні почались перевірки планові та не планові. Повертається тиск держави на бізнес", - зазначив експерт із законодавства, керівник проєкту, консультант i тренер Любомир Чорній.

Наразі в Україні проводяться перевірки по 82 господарських діяльностях, часто виникають не кваліфіковані результати перевірок.  З січня було внесено про понад 117 000 планових перевірок та понад 30 000 позапланових перевірок.

Ці цифри говорять про великий обсяг інспекційного навантаження на суб'єктів господарювання.

"В законі все прописано правильно, але через те, що деякі не вчитуються закон не вникають в нього виникають проблеми. Підприємці знають прописи законодавства, але їх ігнорують",- каже начальник відділу нагляду і контролю, заступник директора Департаменту правової роботи та державного нагляду і контролю ДРС Ігор Жиляєв.

Метою проведення круглих столів та семінарів програмою USAID "Конкурентоспроможна економіка України" з питань здійснення державного нагляду у сфері господарської діяльності є визначення типових проблем, які виникають у суб'єктів господарювання під час проходження перевірок, та найпоширеніших порушень з боку представників контролюючих органів, а також обговорення можливих шляхів вирішення таких проблем, запобігання і реагування на порушення.

"Скарги надходять найбільше з податкових перевірок, загалом їх 836. Івано-Франківська область показує низьку активність скарги всього лиш 18",- розповідає представник з Ради бізнес омбудсмена при Кабінеті Міністрів України Василь Суховий.