Logo
12 Січня 2023, 15:14

У Франківську до летальних випадків призводить досі не перевірені димовентканали в понад 100 тис. квартир

У понад 100 тис. квартир у багатоповерхівках досі не перевірені димовентканали (ДВК) – це 56% від загальної кількості таких споживачів.

Про це розповідають у в АТ “Івано-Франківськгаз”, передає Типовий Франківськ.

У повідомленні зазначається, що балансоутримувачі, голови ОСББ чи їх власники досі не надали «Івано-Франківськгазу» акти справності та прочищення димових та вентиляційних каналів. Таке нехтування безпекою призводить до летальних випадків.

При несправних ДВК шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні. І як наслідок – відбувається отруєння чадним газом. Окрім того, при вологій та вітряній погоді, тяга в ДВК суттєво погіршується, а в окремих випадках може утворитися зворотна тяга.

«Лише минулого місяця через несправний димовий канал в Коломиї трапилася трагедія – загинули четверо людей від отруєння чадним газом. Ймовірною причиною аварії стало довготривале використання котла з відводом продуктів згорання в димовий канал. Тяга в димовому каналі була відсутня. На жаль, летальні випадки через несправні ДВК на Івано-Франківщині трапляються регулярно», – розповідає головний інженер АТ «Івано-Франківськгаз» Андрій Витрикуш.

«Івано-Франківськгаз» неодноразово звертався до балансоутримувачів, власників будинків та міської влади з вимогою здійснити перевірки ДВК та щоразу роз’яснював, яку загрозу для мешканців несуть несправні димові та вентиляційні канали.

Та станом на сьогодні питання не вирішене. Нагадуємо, відповідно до Правил безпеки систем газопостачання: відповідальність за стан димових та вентиляційних каналів у житлових будинках покладається на балансоутримувачів чи голову ОСББ, у приватних будинках – на власників (орендарів).

Саме балансоутримувач перевіряє справність димоходів та вентиляційних каналів або залучає фахівців сторонніх організацій (які мають дозвіл Держпраці на виконання відповідних робіт).