Сьогодні, 14 травня, в Івано-Франківському національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка відбулась прес-конференція з нагоди прем'єри трагіфарсу «Калігула» у постановці режисера театру Жюля Одрі.
Прем’єра трагіфарсу «Калігула» за мотивами однойменної п’єси Альберта Камю відбудеться 18 і 19 травня, пише Типовий Франківськ.
Фабула п’єси Альберта Камю про часи правління давньоримського імператора Калігули, який увійшов в історію свою жорстокістю та підступністю. Режисер Жюль Одрі наголошує, у цій роботі вони розглядають феномен давньоримського цезаря Калігули.
«Прем’єри в нашому театрі є особливими, проте ця дуже особлива. Тому що це перша робота головного режисера Жюля Одрі в нашому театрі. «Калігула» - це дуже цікава естетика, напрямок. І я думаю для наших глядачів та акторів, митців - це буде крок вперед», - відзначив директор театру Ростислав Держипільський.
Відтак додав, що дуже задоволений тим, як працює Жюль та його ідеями, і пригадав, що колись вже ставили «Калігулу», але це була зовсім інша історія.
Головний режисер театру Жюль Одрі зазначає, у Франкіському драмтеатрі є чудова трупа, а у Франції таких труп акторів немає. Він вирішим працювати з акторами, не лише над текстом, а й над ситуаціями, які є в п’єсі Камю.
«Актор, який виконує роль Калігули, Богдан Романюк працював вдень і вночі, оскільки ця роль важлива для нього, для його кар’єри. І саме завдяки трупі акторів я вирішив поставити «Калігулу», бо раніше в мене були сумніви, вагання», - розповідає Жюль Одрі і додає, що дуже приємно і легко було працювати із акторкою, заслуженою артисткою України Надією Левченко.
Прем’єрна постановка - трагіфарс, тому деякі актори працюватимуть і в експресивній манері, і в манері психологічній, а режисер працюватиме із двома цими формами вираження.
«З новими роботами мені працюється завжди добре, але з Жюлем і п'сою Камю - це було щось нове. За кожною нашою дією стоїть певний зміст, навіть за «дурними вчинками»», - зауважила заслужена артистка України Надія Левченко.
Поставити «Калігулу» було побажанням дідуся Жюля. Але спершу режисер вагався, проте після смерті дідуся, каже, повернуся до його заповіту, та лише чотири роки тому ідея викристалізувалася і не давала йому спокою. У Франківському театрі Жюль знайшов акторів, котрі мають втілити задум в життя. Попередньо відбувався кастинг акторів, над траграфісом працювали близько шести тижнів.
У планах Жюля Одрі поставити на сцені драмтеатру водевіль чи комедію, міксувавши твори двох авторів - українського та французького.