Logo
8 Липня 2019, 22:15

У Франківську відбулася панахида за душі спочилих борців за волю України

Вчора, 7 липня, у Меморіальному сквері міста Івано-Франківськ у рамках візиту на Прикарпаття Предстоятель Православної церкви України Митрополит Епіфаній відслужив панахиду за душі спочилих борців за волю України.

Спільно з Епіфанієм за упокій душ героїв України помолилися перший заступник голови облдержадміністрації Марія Савка, заступник голови ОДА Віталій Федорів, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, представники духовенства, родин загиблих учасників АТО та громадськості краю, повідомляє пресслужба ІФ ОДА, пише Типовий Франківськ.

Предстоятель Православної церкви України Митрополит Епіфаній зазначив, що поминальна панахида відправляється  за тими героями, які вже відійшли у вічність та віддали свої життя заради незалежної та цілісної України.

Священнослужитель наголошував, що жертовний подвиг українських героїв змінив нашу країну: «Ми згадуємо тих, кого називаємо Небесною сотнею, тих невинно убієнних наших славних Героїв, які без зброї в руках змінили курс розвитку нашої Української держави. Вони боролися за те, щоб Україна рухалася в напрямку європейського розвитку, віддали життя задля того, щоб ми мали можливість розбудовувати незалежну, демократичну, європейську Україну. Сьогодні також у своїх молитвах ми згадуємо воїнів, які вже зі зброєю в руках на теренах східної України відстоювали, відстоюють та будуть відстоювати територіальну цілісність нашої Батьківщини. Ми молимось та пам’ятаємо їх жертву. Через молитву ми висловлюємо їм свою вдячність за те, що вони віддали найдорогоціннішій скарб – це своє життя заради кожного із нас».

«Ми можемо вільно збиратися, вільно молитися своєю українською мовою. Ми будуємо єдину помісну Українську православну церкву. Томос про визнання автокефального статусу – це також є заслугою українських героїв. Ми віримо, що завдяки їхньому жертовному подвигу Господь сподобить їх царства небесного. Тому нехай Господь упокоїть їхні душі, а ми будемо пам’ятати та згадувати їх у своїх молитвах», – підкреслив Предстоятель Православної церкви України.