Logo
5 Квітня 2024, 11:06

У Франківську відбулася презентація книги «На скрижалях науки»

4 квітня в Івано-Франківську відбулася презентація книги «На скрижалях науки» доктора фізико-математичних наук, професора Василя Шендеровського. Захід провели у ПНУ ім. Василя Стефаника за участі викладачів, студентів та голови НТШ ім. Шевченка, професора Василя Мойсишина, пише Типовий Франківськ.

«На скрижалях науки» – це книга, яка повертає із забуття понад 200 імен учених, які з різних причин вимушені були залишити Батьківщину і працювали на розвиток інших держав. Акцентовано увагу на долю вчених, яких радянською ідеологічною системою було визнано «ворогами народу».

Під час презентації Василь Шендеровський розповів про дослідницьку працю, вкладену у створення видання. Книга включає не лише аналіз літературних джерел, а й ретельний пошук та роботу з архівними матеріалами.

«Важливо було повернути із забуття імена вчених, знищених в умовах переслідувань під гаслом боротьби з українським буржуазним націоналізмом. Адже впродовж десятиліть вони свідомо були вилучені з енциклопедичних видань та наукових джерел, і були невідомими для широкого українського загалу», – розповідає Василь Шендеровський.

Автор також звертає увагу на тему вчених, що покинули рідну землю та продовжили свою наукову працю за кордоном. Він пропонує подати інформацію про їхні місця поховання та некрополі, як на території України, так і в інших країнах. Це сприятиме збереженню та відновленню історичної, культурної та духовної спадщини та приверне увагу громадськості до цієї важливої проблеми.