Logo
3 Травня 2019, 17:28

У Франківську обговорили досягнення та виклики реформи децентралізації

Сьогодні, 3 травня, в Івано-Франківську в рамках міжнародного фестивалю "Карпатський простір" відбувся круглий стіл "Децентралізація: досягнення, виклики".

Захід відбувся за участі представників влади, дипломати, представники об'єднаних громад та ОДА й народних депутатів, пише Типовий Франківськ.

Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В'ячеслав Негода зазначив, що питання децентралізації для України є одним із ключових. Оскільки реформа, яку називаємо децентралізацією стала для України однією із найуспішніших та показала найбільші результати і має підтримку 60% українців.

"Зараз наше завдання закріпити цей результат, вибудувати наступні кроки, як ми будемо продовжуввти реформу. Ми маємо план заходів до 2020 року, які сподіваємось, будуть успішно реалізовані і Україна стане більш демократичною державою", - відзначив заступник міністра.

Крім того, наголосив, що основним викликом зараз є те, щоб не було бажання повнернути назад. Тому наголошує, децентралізацією сьогодні уже в Україні утворено 888 ОТГ, ще у 66 будуть в червні вибори.

Також зазначив, що потрібно повноваження по Децентралізації передати Уряду, щоб він ніс відповідальність за оевлізацію завдань, адже після парламентських виборів на місцях будуть гальмувати об'єднання.

" Це дуже серйозна реформа",- зауважив Негода.

Також під час круглого столу обговорили проблеми децентралізації, які треба долати. За словами голови Івано-Франківської облради Олександра Сича, потрібно вирівняти повноваження і ресурси. Представники інших держав ділились досвідом такої реформи у своїх країнах.

Міністр культури України Євген Нищук зазначив, що ми переживаємо важливі процеси в культурному житті і маємо серйозний виклик.

Гендиректор міжнародного фестивалю мистецтв "Карпатський простір" Богдан Струтинський додав, що головна ідея була створити площадку для обміну культурних досягнень.

"Культура -  це найкоротший шлях до комунікації. Ми створюємо позитивний імідж нашого краю. Синергію, щоб зреалізувати проекти на інші роки",- відзначив Струтинський.

Народний депутат Михайло Довбенко зазначив, що поділяє досягнення реформи та низку тривог.

"Реформа пішла не по класичному сценарію, тому зараз ми маємо виклики. Зокрема з медичною реформою щодо перенаправлення субвенції",- відзначив Довбенко.