Logo
5 Червня 2019, 13:30

У франківському кардіоцентрі відкрили ангіографічний кабінет

Сьогодні, 5 червня, в Івано-Франківську відкрили віділення кардіоваскулярних втручань в обласному клінічному кардіологічному центрі.

"Сьогодні ми відкриваємо надзвичайно важливий кабінет. В Україні така технологія започаткована в 2010 році. Вона необхідна, бо неможлива тільки медикаментозна допомога пацієнту із серцевими захворюваннями. Ми вимагаємо, щоб пацієнт потрапляв до нас напротязі 2 годин після інфарктного приступу. Ми наполягаємо, щоб при найменших болях в серці, люди зверталися до нас. Цей апарат дає змогу побачити яка артерія затромбована. Ангіограф, так називається апарат, абсолютно новий пристрій. Ми думаємо згодом кілька таких центрів будемо мати. Це надзвичайно революційна технологія. Думаємо зменшити захворюваність людей до 4%, зараз він становить близько 12%", - розповідає завідувач кафедри внутрішньої медицини № 2 та медсестринсва Нестор Середюк.

Головний лікар кардіоцентру Віктор Миколайович Якимчук зазначає: "Протягом року ми отримали апарат, аналогів якого немає в Україні. Вартість апарата 33 мільйона. Монтаж такого обладнання триває від пів року до року. Ми впоралися за 2місяці. Апарат має працювати цілодобово. Є так зване терапевтичне вікно: протягом двох годин потерпілий має бути доставлений до нас, щоб ми змогли йому допомогти".
По області є 1200 інфарктів.

Новий апарат матиме більше можливостей. Середній показник - на мільйон населення припадає близько 1тисячі інфарктів. «Державна програма передбачає, що лікування пацієнтів з інфарктом безкоштовне», - каже завідувач новим відділенням Андрій Матлак.

"Сьогодні ми присутні на знаковій події. Ми маємо мати єдину систему лікування пацієнтів серцевих захворювань. Відкриття таких ангіографічних центрів є нашою з вами перемогою. В обласному бюджеті було виділено 7 мільйонів гривень на облаштування такого відділення", - говорить Марія Савка.

Проте яким би сучасним не було обладнання, йому не обійтися без висококваліфікованих лікарів нашої лікарні, каже Савка.

"На Прикарпатті ми чи не єдиний регіон, де медицина розвивається такими швидкими темпами. 4 місце в Україні за розвитком медицини. Вперше в Україні ми відкриваємо центр, коли від моменту закупівлі до моменту відкриття пройшло три місяці, ми справилися за 3 місяці", - директор Департаменту охорони здоров‘я Микола Стовбан.

Як додав Манолій Піцуряк, наша первинка в Івано-Франківській області найкраща в Україні.