Logo
27 Березня 2015, 11:11

У Франківську відкрили виставку плащаниць «Через хрест до Воскресіння» (ФОТО)

У Музеї мистецтв Прикарпаття під спів муніципального камерного хору «Галицькі передзвони» відкривали виставку плащаниць та інших сакральних творів. 

1

Експонати представлено з колекції Архікатедрального собору Воскресіння Христового УГКЦ, музею мистецтв Прикарпаття та з приватних колекцій, пише Репортер.

У Візантійській Церкві XVI ст. виникає обряд нести «воздух-плащаницю» з іконою страждаючого Спаса в час входу з Євангелієм на великому славослов’ї утрені Великої суботи. У цьому столітті «воздух з іконою» Христа у гробі у нас називається плащаницею.

Обряд почитання святої плащаниці перенесено згодом з утрені Великої суботи на вечірню Великої п’ятниці.

На давніх українських плащаницях, крім ікони померлого Творця, ізографи зображають ще й Пресвяту Богородицю, Йосипа Ариматейського та інших послідовників Спасителя, що брали участь у Його похоронному процесі. Канонічно довкола плащаниці золотими літерами написані слова тропаря Великої п’ятниці, який відображає суть тих жахливих подій: «Благообразний Йосиф, знявши з хреста пречисте тіло Твоє, плащаницею чистою обвив і, пахощами покривши, у гріб новий положив».

Виставка триватиме до 22 квітня.

4

5

3

6

7

9

10

11

12