Logo
4 Січня 2020, 12:25

У Франківську запрацював перший комунальний пункт перетримки собак

З 3 січня в Івано-Франківську запрацював перший комунальний пункт перетримки безпритульних тварин.

Функціонує він у структурі КП «Полігон», яке вже має досвід поводження з безпритульними тваринами, йдеться на сайті міського голови Руслана Марцінківа.

«Пункт перетримки безпритульних тварин виник згідно з розпорядженням міського голови. Він створений буквально за місяць. 27 грудня підписали договір про оренду 15 соток землі з власником ділянки. Ця земля відведена спеціально для утримання тварин, ми не порушуємо ніяких законів. Наразі купили 3 вольєри і 10 взяли в оренду. Зараз у пункті знаходиться 15 собак», – розповів директор КП «Полігон» Юрій Мороз.

Для пункту замовили ще 10 вольєрів і весною буде змога утримувати близько 50 собак, а до кінця року – 100.

Процедура потрапляння собак до пункту перетримки така: спочатку безпритульних тварин виловлюють на вулицях, стерилізують, а потім забирають у пункт перетримки. Щодня на ФБ-сторінці КП «Полігон» будуть висвітлювати фото собак, які перебувають у пункті. Кожен охочий зможе обрати собі нового домашнього улюбленця.

Також Юрій Мороз зауважив, що мають співпрацю з волонтерами і від додаткової допомоги не відмовляються. Наприклад, Наталя Сербин з волонтерами надали будки. «Навіть якщо сторонньої допомоги не буде, пункт працюватиме. Ми зарезервували кошти в бюджеті КП на утримання собак, тут постійно працюватиме 2 людини, є машина, яка підвозитиме корм і тварин. У середньому утримання собаки в місяць обходиться в 700-800 грн», – додав керівник «Полігону».

Заступник директора КП Василь Попович розповів про співпрацю з власником ділянки, де знаходиться пункт перетримки. «Пан Юрій є власником земельної ділянки, він волонтер і сам займався безпритульними тваринами. Та потім йому стало сутужно і звернувся про підтримку до нас. Зараз він один з наших працівників. Окрім цього, є також ловці тварин і щотижня приїздитиме ветеринар оглядати собак».

«Настав час, що ми вже маємо наш комунальний пункт перетримки тварин. Не відмовляємось від допомоги волонтерів, звісно, просимо мешканців допомагати, хто харчами, хто чим. А головне – закликаємо приїжджати і брати собі тварин», – завважив Руслан Марцінків.