Logo
5 Січня 2022, 10:31

У Франківську засудили водія, який купив у соцмережі права за 200 доларів

Підробку виявили патрульні, коли попросили 35-річного водія стати свідком перевірки на стан сп'яніння.

Про це повідомляє поліція Івано-Франківської області.

Івано-Франківський суд оштрафував чоловіка за купівлю та користування підробленим посвідченням водія. Патрульні поліцейські випадково виявили підробку, коли зупинили автомобіль KIA для залучення водія як свідка для перевірки на стан сп'яніння водія іншого автомобіля. Чоловік не мав при собі паспорта і для підтвердження особи надав підроблене посвідчення. Франківець зізнався патрульним, що придбав підробку у Facebook за 200 доларів. Під час судового розгляду 35-річний чоловік визнав свою вину повністю. У підсумку суддя  присудив чоловіку сплатити 3400 гривень штрафу та 2500 гривень за проведення судово-технічної експертизи.

У матеріалах справи йдеться, що Микола Настоящий у листопаді 2021 року замовив через сторінку у фейсбук підроблене посвідчення водія. У суді чоловік пояснив, що зробив це через закінчення дії справжнього посвідчення.

«Шляхом переписки на сторінці «Допомога водіям» у соціальній мережі Facebook, ввійшов у злочинну змову з невстановленою органом дізнання особою. Останній повідомив, що за грошову винагороду у сумі 200 доларів, він зможе виготовити посвідчення на право керування транспортними засобами категорії «В». При цьому невстановлена особа повідомила про необхідність подання персональних даних, з метою їх розміщення на посвідченні на право керування транспортними засобами», — йдеться у вироку суду.

Підробку виявили патрульні поліцейські 7 грудня 2021 року. На вулиці Коновальця в Івано-Франківську вони зупинили автомобіль KIA для залучення водія як свідка для перевірки на стан сп'яніння водія іншого автомобіля.

«35-річний чоловік замість паспорта надав посвідчення водія, у якому патрульні побачили ознаки підробки. Документ містив невідповідність водяних знаків та був зареєстрований на іншу особу. На запитання патрульних, де водій отримав водійське посвідчення він відповів, що придбав через інтернет», — йдеться у повідомленні прес-служби патрульної поліції.

Розглянувши матеріали справи, суддя Івано-Франківського суду визнала винним франківця у користуванні підробленим посвідченням водія та у пособництві його виготовлення. За рішенням суду чоловік заплатить 3400 гривень штрафу та 2500 гривень за проведення судово-технічної експертизи. На рішення суду ще може бути подана апеляційна скарга.

 

 

 

Фото з відкритих джерел ілюстроване