Logo

У Городенківській територіальній громаді триває реалізація проєкту «DNISTER CANYON»

У Городенківській територіальній громаді триває реалізація проєкту «DNISTER CANYON», який об’єднав навколо себе 33 громади з чотирьох областей України – Івано-Франківської, Чернівецької, Тернопільської та Хмельницької. 

Про це повідомляє Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття.

У межах ініціативи в територіальній громаді планують створити новий туристичний маршрут, збільшити потік туристів, створити мережу надання якісних послуг, відновити інфраструктуру, надати імпульс для соціально-економічного розвитку в придністровських селах. Нині це один з найбільших проєктів міжмуніципального співробітництва в Україні.

На цьому у коментарі наголосив очільник громади Богдан Кобилянський: «Насправді, маємо унікальне місце в громаді – одне з шести чудес України –  річку Дністер, маємо Дністровський каньйон. Практично, це не менш 60 кілометрів протяжності вздовж нашої громади. Здавалося, такі місця відкривають надзвичайно великі можливості для ТГ, проте на звороті маємо проблеми, які пов’язані з життям людей. Сьогодні практично ці території занепадають, школи закриваються, доступність надзвичайно складана, доріг немає. Ці проблеми характерні не лише для Городенківської громади, а й для всіх, через території яких протікає ця річка».

Тому  була така необхідність – об’єднати зусилля органів місцевого самоврядування з чотирьох областей України задля вирішення цих проблем та окреслення нових перспектив для розвитку.  

«На території Городенківщини ми нещодавно провели форум громад Дністровського каньйону, на який приїхали голови 33 громад. Ми підписали договір міжмуніципального співробітництва між ТГ, цей документ вже зареєстровано у Мінрегіоні. У нас відбулась зустріч з міністром громад і територій України Олексієм Чернишовим, нині є повне розуміння Уряду даної проблеми», – сказав голова громади.  

Говорячи про стадію реалізацію проєкту, Богдан Кобилянський повідомив, що нині завершують напрацювання з розробки концепції: «Цього тижня на базі Агенції регіонального розвитку Чернівецької області проведемо робочу онлайн-зустріч, на якій вже буде презентовано концепцію та проєкт Державної програми розвитку Дністровського каньйону. Напрацювання  здійснили спільно з Агенцією розвитку ОТГ Прикарпаття».

За його словами, одразу після пом’якшення карантинних заходів, планують провести  другий форум, на якому утворять асоціацію громад Дністровського каньйону, оберуть виконавчий директорат. Вже після цього – відбудеться написання стратегії розвитку регіону. 

«Спільно будемо рухатись, щоби ці всі проблеми перетворити у великі можливості. Маємо на меті збільшити потік туристів, забезпечити комфортні умови  для життя людей, розвивати бізнес, стимулювати самозайнятість населення шляхом створення агро- та екологічних садиб».

Директор ОКП «Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Серія Дідича» Михайло Ковтун наголосив, що проєкт передусім посилить розвиток туристичного потенціалу цього регіону: «основна принада цього регіону є річка Дністер. Дністровський каньйон – це великий природній об’єкт, який відомий у цілому світі. На цій території є багато природніх локацій: різноманітні скелі, гроти, чимало печер. Ця територія також цікава різною флорою та фауною. На карту проєкту вже залучені ініціативи, котрі нині розвиваються в концепції екологічного та активного відпочинку. Одна з таких  є кемпінг «Білий бізон (село Лука), який побудовано з натуральних матеріалів для гармонійного перебування на природі. Кемп вже сьогодні надає послуги зі спалів по Дністру, організації піших та веломаршрутів в околицях каньйону».

У контексті минулорічної пандемії – люди почали шукати перебування саме в таких відділених місцях від мегаполісів. Дністровський каньйон - це саме те місце, де вони можуть усамітнитися із сім’єю, друзями, відпочити. Тут є надзвичайно багато активностей, об’єктів та недосліджених місць. Переконаний, що туристу тут буде цікаво», – сказав він.

Проєктна менеджерка Городенківської громади Марія Здріла наголосила, що окрім природніх локацій, у ТГ є чимало пам’яток  архітектури, які також ляжуть на карту проєкту.

 «Городенківщина загалом багата на пам’ятки історичного та культурного надбання. У нас на території є 55 пам’яток місцевого та національного значення. З них – три  входять до національного реєстру пам’яток архітектури. Це є Раковецька вежа, Костел непорочного зачаття Діви Марії та його келії. Саме костел є першою архітектурною спорудою, яку побудував архітектор Бернард Меретин та скульптор Йоган Пінзель. Останній, до слова, виконав найбільшу роботу –  створив п’ять вівтарів, 33 скульптури. Тому запрошуємо відвідати наш край і наші пам’ятки», – сказала Марія Здріла.