Logo

У Івано-Франківську презентували книгу про життя і творчість відомого архітектора Зеновія Соколовського

У конференц-залі Університету Короля Данила відбулася презентація книги «Зеновій Соколовський. Людина високої мистецької культури – архітектор, графік, реставратор, педагог».

Ця книга розповідає про життя і творчість відомого іванофранківця, справжньої легенди, краєзнавця, архітектора і графіка – Зеновія Соколовського.

Він народився 4 квітня 1941 року в родині священника в селі Гошів Долинського р-ну Станиславівської області. Є членом Національної спілки архітекторів України та дійсним членом Міжнародної ради з питань пам’яток та визначних місць – «Icomos». Один із засновників та член історико-краєзнавчого об'єднання «Моє місто».

За участь у проєктуванні та здійсненні регенерації центрально-історичної частини м.Івано-Франківська у 2002 році нагороджений Державною премією України в галузі архітектури.

photo-2021-07-02-12-14-51-2

З 2002 року працює доцентом на факультеті архітектури, будівництва та дизайну Івано-Франківського Університету Короля Данила.

«Ми живемо у двох містах: у Станиславові, якому 300 років і в Івано-Франківську, якому 59 років. Чому я люблю Івано-Франківськ? Мені подобаються невисокі будинки, вузькі вулички, затишні сквери. І у мене є одна велика мрія. Колись наше місто називалося «містом веж», адже кожен кутовий будинок мав завершення – вежу. І я мрію повернути місту цю назву. Ми таки побудуємо ці вежі. Зі своїми студентами я лазив на ці дахи, оглядав їх, робив проекти. І це було б прекрасно: відновити вежі, аби будівлі виглядали як колись», – розповів під час презентації Зеновій Соколовський.

photo-2021-07-02-12-14-50