Logo
11 Березня 2019, 18:12

У Карпатах випало понад пів метра снігу

В горах хуртовини замітають з неділі.

У Карпатах, на горі Пожижевська, випало до 80 см снігу.

Хуртовини замітають з неділі. Про це повідомив начальник Івано-Франківського обласного Центру з гідрометеорології Володимир Фригович, інформує Типовий Франківськ з посиланням на Укрінформ.

«На горі Пожижевська випало до 80 см снігу, в горах хуртовини замітають з неділі. Сніголавинна небезпека сягає 4-го ступеню», - зазначив Фригович.

Він зауважив, що ці снігопади у березні не останні. Завтра, 12 березня, в області також очікують сильний вітер до 20 м/с. Вночі прогнозують похолодання до 1-2 градусів морозу, вдень до 7 градусів тепла.

Крім того, на станції Пожижевська працівниками гірського пошуково-рятувального поста було проведено зондування снігового профілю та розширений компресійний тест (ECT) на ступінь лавинної небезпеки на північно-західному схилі гори Піп Іван Чорногірський. Визначено 2-й ступінь лавинної небезпеки.

Через пониження температури сніговий покрив стабілізувався та загалом закріплений добре. Лавинна небезпека має місцевий характер. Проте в районі Пожижевської, та нижчих висотних зон є велика кількість свіжого снігу і тут визначено 3-й ступінь лавинної небезпеки (підвищена).