Logo
17 Жовтня 2019, 18:05
Теги: дерева

У Коломиї висадять мініпарк гінкго

25 жовтня, у парку Шевченка висадять 150 дерев гінкго. З цього приводу міський голова Ігор Слюзар запрошує громадськість міста на толоку.

Саджанці Коломиї подарував місцевий активіст Володимир Бондаренко, який вже не перший рік займається зеленим господарством, пише Типовий Франківськ з посиланням на Коломийську міську раду.

Рослини пророщував сам із насіння, зараз саджанцям 5 років.

"Це дуже щедрий подарунок місту, приємно, що в нашому місті проживають люди, небайдужі до екології та благоустрою міста. Я гадаю, коломияни ще не одне десятиліття будуть подумки дякувати нам всім за парк гінко", - каде Слюзар.

Дерева гінкго не тільки шалено красиві восени, але й мають цілющі властивості. Міські урядники більше тижня радились, де краще висадити. Врешті зупинилися на паркових алеях біля Шевченківського озера. Там, за попередніми підрахунками, можна висадити біля 150 дерев. Ще 50 саджанців передадуть селам нашої ОТГ: Воскресінцям, Шепарівцям, Іванівцям, Товмачику та Саджавці. По 10 – на кожне село. Їх висадять у центрі сіл.

До слова, у міському парку імені К. Трильовського росте реліктове гінкго, вік якого сягає 150 років.

Щоосені коломияни "полюють" на його цілющі листки. Але, як виявилось, жовтий лист не має потрібних лікувальних властивостей. Найцінніші – зелені, зібрані з дерева перед заморозками. Саме з них виготовляють бальзами та піґулки для покращення роботи серцево-судинної системи.