Logo
3 Грудня 2021, 14:34

У краєзнавчому музеї сьогодні відкриють виставку невідомого франківського художника

Івано-Франківський краєзнавчий музей спільно з Нікітою Кадан та Юрієм Андруховичем представляють проєкт «Ревізіоністський синдром».

Про це інформує  Івано-Франківський краєзнавчий музей.

3 грудня в приміщенні Івано-Франківського краєзнавчого музею відбудеться подія, яка стане майданчиком для художньо-дослідницького проєкту “Ревізіоністський синдром”. Цей проєкт стане першою колаборацією Юрія Андруховича та Нікіти Кадана, а ще першою інтервенцією другого в строкатий локальний контекст Франківська. В ній йдеться про політично обумовлене “переписування” мистецької історії, а також про так звану “узгоджену картину світу” - в тому числі, в психічному вимірі.

Виставка буде базуватися на основі спогадів N. - невідомого франківського художника, який по пам’яті відтворював картини, побачені на спільній виставці східно та західноукраїнських авангардистів у Станіславові в 1931р.

Картини N. малював вже у зрілому віці - коли страждав на ревізіоністський синдром і вірив, що його розповіді про минуле впливають на перебіг подій та змінюють історичну дійсність. В Івано-Франківському краєзнавчому музей буде представлено більше 60 робіт N. - решта, ймовірно, була втрачена або знищена опікунами як мотлох.

Разом з роботами N. у проєкті можна буде почути архівний 10-хвилинний запис харківської радіопередачі, який, ймовірно, є єдиним свідченням існування виставки у просторі та часі.
Презентація проєкту відбудеться 3 грудня о 17.00 .