Logo
27 Березня 2019, 15:03

У "Кутському ліспгоспі" незаконно вирубали дерева на 880 тисяч гривень

Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області нарахувала 880 722 гривень збитків за результатами планової перевірки, проведеної на території ДП «Кутське лісове господарство».

Такий розмір шкоди, нанесеної довкіллю внаслідок наступних порушень: незаконна рубка дерев загальною кубомасою  311,176 м3, пошкодження дерев – 1,403 м3, не очистка лісосіки – 1,4га, повідомляє Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області, пише Типовий Франківськ.

Розрахунок розміру шкоди, заподіяної лісу, проведено відповідно до такс, затверджених Постановою КМУ від 23.07.2008 № 665.

Окрім того, під час перевірки виявлено, що у 2018 році ДП «Кутське лісове господарство» з порушеннями виписувались наступні спеціальні дозволи – лісорубні квитки:

– на заготівлю деревини в порядку рубок головного користування понад 1га, чим порушено вимоги п.21 ст.3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля»;

– на спеціальне використання природних ресурсів в межах господарських зон НПП «Гуцульщина» – без лімітів, наукових висновків та погоджень на використання природних ресурсів в межах територій та об’єктів ПЗФ.

Екологічна інспекція видала припис щодо анулювання незаконно виданих лісорубних квитків.

Матеріали перевірки передано в Косівський ВП ГУ Нацполіції в області.