Logo
13 Травня 2020, 08:39

У квітні прикарпатський бізнес сплатив до бюджетів 722 мільйони гривень податків

За січень-квітень 2020 року до Зведеного бюджету прикарпатські платники сплатили на 60 млн гривень податків і зборів більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. Так, з початку року від суб’єктів господарювання до бюджетів надійшло 3,8 млрд гривень податків та зборів, з них в умовах карантину у квітні – 722 млн гривень.

Про це розповів в.о.начальника головного управління ДПС в Івано-Франківській області Юрій Якимишин, повідомляє Типовий Франківськ з посиланням на Івано-Франківську облдержадміністрацію.

За його словами, до державного бюджету надійшло податків в обсязі 1,9 мільярда гривень. В основному надходження сформовані коштом сплати податку на додану вартість в сумі 500,1 млн гривень, що на 65,8 млн гривень перевищує надходження аналогічного періоду минулого року, податку на прибуток підприємств – в сумі 239,1 млн гривень, зростання склало 59,7 млн гривень, податку на доходи фізичних осіб - 428,5 млн гривень (+37,9 млн гривень) та військового збору – 116,2 млн гривень (+ 10,9 млн гривень).

Крім того, до державного бюджету надійшло 537 млн гривень рентної плати за користування надрами.

«Слід зазначити, що за чотири місяці суб’єкти господарювання сплатили цього платежу на 200,2 млн гривень менше, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, - зазначив в.о. керівника податкової служби області. - Основною причиною зменшення надходжень рентної плати стало зниження середньої митної вартості імпортованого природного газу та зниження середньої ціни на нафту марки Urals, яка формує фактичну ціну реалізації нафти та, відповідно до якої розраховуються грошового зобов'язання з платежу. Своєю чергою, це відобразилось на надходженнях до держбюджету з мінусом у 21,7 млн гривень».

Разом з тим, Юрій Якимишин зазначив, що платникам податку на додану вартість з державного бюджету відшкодовано 263 млн гривень, що перевищує відповідний показник 4 місяців 2019 року на 6 млн гривень.

Щодо місцевих бюджетів, то за словами посадовця, вони, як і державний, отримали 1,9 мільярда гривень, це на 81,8 млн гривень більше, ніж торік.

В основному бюджети громад поповнились коштом податку на доходи фізичних осіб, якого надійшло 1,3 мільярда гривень. Понад показник минулого року надійшло 111,1 млн гривень цього податку.

Наступним по обсягу надходжень став єдиний податок, якого малий та середній бізнес сплатив у сумі 261 млн гривень. Сума надходжень від спрощенців зросла на 14,5 млн гривень. Від роздрібного продажу підакцизної продукції місцеві бюджети отримали 64 млн гривень, що на 9,7 млн гривень більше, ніж за січень-квітень минулого року.

Власники земельних ділянок сплатили 167,5 млн гривень земельного податку, а це на 26,8 млн гривень менше, ніж торік. Від власників нерухомості надійшло 33,2 млн гривень, що на 0,5 млн гривень менше тогорічних надходжень. П

Також на 10,4 млн гривень зменшились надходження рентної плати та склали 31,9 млн гривень – причини спаду аналогічні, як і до державного бюджету.

Крім того, до Пенсійного фонду суб’єктами господарювання сплачено 1,8 млрд грн єдиного внеску, з них у квітні - 398 млн гривень. Сума надходжень ЄСВ у порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшилась на 136,8 млн гривень.