Logo
25 Жовтня 2022, 13:12
Теги: Україна, моз

У лікарнях України відтепер офіційно працюватимуть військові священнослужителі – МОЗ

Вони можуть надавати допомогу не лише пацієнтам, а також їхнім рідним та медичному персоналу.

У лікарнях України відтепер офіційно працюватимуть капелани – військові священнослужителі.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ.  

"В умовах повномасштабної війни в Україні надзвичайно важливо запровадити цілісний підхід до надання медичної допомоги, який враховує як фізичні, так і психосоціальні аспекти кожного пацієнта. У багатьох провідних країнах світу посада капелана прирівняна до посади лікаря та психолога, і він є повноправним членом мультидисциплінарної команди лікарняного закладу", - зазначає МОЗ.

Відтепер до Національного класифікатора медичних інтервенцій включено такий вид втручання з підтримки пацієнтів, як духовна опіка, що, зокрема, є невіддільною складовою паліативної допомоги.

Капеланська опіка поширюється не лише на пацієнтів, а також на членів їхніх сімей та медичних працівників й інший лікарняний персонал. Водночас, капеланські служби формуються із обов'язковим дотриманням принципу міжконфесійності, а капеланські послуги пропонуються виключно на добровільній основі.

Перших капеланів офіційно прийняли на роботу до медзакладів Івано-Франківщини, Київщини та Львівщини.

"У багатьох провідних країнах світу посада капелана прирівняна до посади лікаря та психолога, і він є повноправним членом мультидисциплінарної команди лікарняного закладу", - йдеться у повідомленні.

Серед вимог до осіб, які обійматимуть посаду капелана у медзакладах – вища богословська освіта, а також досвід проходження післядипломної клінічної підготовки.

 

 

 

Фото з відкритих джерел