Logo
25 Травня 2021, 11:35

У лісах Прикарпаття лютують ведмеді. Серед жертв – корова та чотири свині

У лісах Прикарпаття лютують ведмеді.

Про це повідомили в Івано-Франківському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Як зазначається, у клишоногих в травні – червні триває період спарювання, а відтак небезпека зустрітись з грізним хижаком у лісі є дуже високою.

Наразі випадків нападу ведмедів на людей в області не зафіксовано, проте хижаки вже встигли завдати суттєвої шкоди мисливським та приватним господарствам, зокрема, на Тисмениччині, Коломийщині та Косівщині.

Так, за інформацією голови Тисменицької організації Українського товариства мисливців і рибалок Володимира Приймака, у селі Узин бурий ведмідь завдав шкоди мисливським угіддям Дністровського лісництва, знищивши чотири свині. У свою чергу, у Космацькому лісництві, що на Косівщині, ведмідь роздер корову, а селі Молодятин Коломийського району хижак забрів на пасіку і знищив 14 вуликів.

Довелося зустрітися з клишоногим хижаком також відомому на Прикарпатті спортсмену-легкоатлету Сергієві Сапізі. Чоловік полюбляє побігати вечорами карпатськими стежками з собакою. Як повідомили в обласному управління лісового та мисливського господарства, спортсмен забіг до лісового масиву у районі гори Мариш, що на Верховинщині і там зустрівся з бурим ведмедем. Зрозумівши, що велика темна постать, яку він побачив у лісі, - то не його собака, а ведмідь, чоловік витягнув свисток і почав свистіти, намагаючись відлякати звіра. На щастя, ведмідь розвернувся у протилежний бік. Тож легкоатлет і йог собака залишились живі. Як зауважили в управлінні, свисток вже вдруге врятував життя спортсменові. Вперше він спрацював, коли нещодавно бігун у сутінках зустрівся з величезним вепром на горі Косарище.

Лісівники радять людям, які потрапили до місць, де мешкає ведмідь, говоритить голосно, створювати помірний шум – співати, свистити, плескати у долоні, носити з собою свисток або дзвіночок . При цьому не залишати харчі та сміття після відпочинку, щоб ведмеді не звикали до людської їжі. Якщо вже трапилось зустріти ведмедя, радять зберігати спокій і не немагатись втікати. Найкраще — не обертаючись спиною до тварини, неспішно відходити на безпечну відстань. Не робити різких рухів, не відганяти хижака камінням чи палицею. Реакція тварини може бути непередбачуваною.

Крім того, в обласному управлінні лісового та мисливського господарства порадили мешканцям населених пунктів, що межують з лісовими масивами, у яких можливе проживання ведмедів, взгалі утриматись від відвідування найближчим часом таких лісів.

 

Фото: Івано-Франківське ОУЛМГ