Logo
23 Вересня 2023, 18:03

У МАГАТЕ підтвердили замінування Запорізької АЕС

На території окупованої російськими військами Запорізької АЕС залишаються міни, встановлені ними раніше, зазначив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі, передає Типовий Франківськ.

«Під час обходу (території ЗАЕС) команда не помітила важкого озброєння, але підтвердила, що міни, про які повідомлялося раніше, залишилися на місці», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що експерти МАГАТЕ відвідали головні щити управління енергоблоків №2, 5 та 6. Вони зафіксували, що енергоблоки №2 і 5 залишаються у стані «холодної» зупинки, а енергоблок №6 – у стані «гарячої» зупинки. Крім того, команда відвідала аварійні дизель-генератори енергоблоків №4 і №5 та провела обхід периметра ЗАЕС.

«Викликає занепокоєння укомплектованість станції персоналом, оскільки від початку збройного конфлікту ЗАЕС залишила значна кількість персоналу, в тому числі ліцензовані оператори з головних блочних щитів управління», – заявили в МАГАТЕ.

Експерти також підтвердили, що «рівні радіації на ЗАЕС у нормі».

Про це інформує редакція Радіо Свобода, яка наразі не може незалежно перевірити ці дані через окупацію ЗАЕС російськими військами.

 

 

Фото з відкритих джерел