Logo
24 Липня 2019, 21:19

У МОН планують підвищити вартість вищої освіти

Міністерсто освіти й науки України планує підняти вартість навчання на популярних спеціальностях із 2020 року.

Для університетів встановлять межу, нижче якої вони не зможуть опустити ціну на контракт. Таким чином вартість навчання в державних закладах зросте приблизно на 10-25%, пише УНН.

Міністерство пропонує встановити мінімальну ціну для 31 спеціальності, які вважає недефіцитними на ринку:

«Філологія»,
«Економіка»,
«Політологія»,
«Психологія»,
«Соціологія»,
«Журналістика»,
«Менеджмент»,
«Маркетинг»,
«Облік та оподаткування»,
«Право»,
«Міжнародні відносини»,
«Медицина»,
«Ветеринарія» тощо.

У 2018 році на підготовку одного студента виділяли майже 40 тисяч гривень із бюджету. Водночас ціна контракту була на 10 тисяч менша й покривала лише 70% собівартості.

«Кожен ЗВО щорічно отримує державне фінансування на підготовку студентів за кошти держбюджету. Від цього розраховується середня вартість для підготовки одного студента. Мінімальна ціна контрактного навчання у 2020 році має становити 60%, у 2021 році – 70%, у 2022 році – 80% від ціни підготовки одного студента за кошти державного бюджету», – зазначають у відомстві.

У КНУ ім. Т.Шевченка, КНЕУ ім. В.Гетьмана, Луцькому технічному університеті, НАУ, «Києво-Могилянській академії», Національному університеті харчових технологій, Одеській юридичній академії, Тернопільському економічному університеті, Чернівецькому університеті ім.Федьковича й деяких інших університетах вартість навчання на контракті вже вища за мінімальну.

Водночас мінімальна вартість навчання не може перевищувати трьох середньомісячних зарплат у регіоні, де розташований університет.

Наразі проєкт постанови «Про деякі питання запровадження індикативної собівартості» погоджують, згодом його має ухвалити Кабмін.