Logo
21 Грудня 2020, 17:07
Теги: газ, борги

У Новий рік без боргів: як прикарпатці розраховуються за спожитий газ

На Прикарпатті з початку осені спостерігається непроста ситуація з розрахунками побутових споживачів за природний газ. Боржником є кожен другий споживач енергоресурсу.

Лише у грудні понад 60 тис клієнтів ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» мають протерміновані платежі.

Найбільше боржників серед жителів великих міст: Івано-Франківськ, Коломия, Калуш, пише Типовий Франківськ із посиланням на пресслужбу ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут».

Загалом населення боргує компанії майже 472 млн грн, що на 36 млн більше у порівнянні з листопадом.

"На час дії карантину уряд захистив населення від можливого припинення надання комунальних послуг у разі несплати рахунків. Проте деякі споживачі сприйняли цю інформацію хибно, подумавши, що спожиті ресурси можна взагалі не оплачувати", - зазначив Юрій Пилипів, директор ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут».

Ситуація з низьким рівнем оплат за блакитне паливо загрожує безперебійності поставок енергоресурсу до помешкань прикарпатців під час холодів.

Асоціація постачальників енергоресурсів, в яку входять компанії постачальники газу з усієї країни, озвучила позицію, що різке падіння рівня оплати населенням за спожитий газ поставило на межу колапсу систему газозабезпечення.

За інформацією Державної служби статистики України, борг населення за спожитий природний газ і послугу з його доставки на початок жовтня 2020 року перевищив 21,1 млрд гривень.

У свою чергу, ТОВ «Івано-Франківськгаз Збут» дякує споживачам, котрі вчасно оплачують рахунки та нагадує, що протягом грудня триває передноворічна акція «Виграй 1000 грн на газ або теплі подарунки».

За умовами акції кожен, хто сплатить «Рекомендовану суму» у платіжці за листопад до 30 грудня автоматично стане учасником розіграшу.

Серед призів:

10 сертифікатів по 1000 грн на газ;

10 термокружок;

10 пледів.

Акція триває з 5 до 30 грудня 2020 року.

Переможців буде обрано 31.12.2020 в прямому ефірі за допомогою сервісу random.org. Деталі акції за посиланням.