Logo
18 Травня 2022, 13:18

У Польщі частина українців втратили роботу: стала відома причина

Проте, за інформацією експертів, українці швидко знайшли роботу на інших підприємствах Польщі.

Польські підприємства скоротили українців через санкції проти Росії.

Через співпрацю з російським бізнесом частина польських підприємств була вимушена перебудувати свою роботу, скоротити діяльність і шукати нових партнерів та ринки збуту.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на аналітичний центр агенції з працевлаштування Gremi Personal.

Дехто з цих підприємств потрапив до першого санкційного списку, оприлюднений Міністерством внутрішніх справ Польщі, пов’язаних з Росією - у ньому 50 осіб та компаній. В першу чергу заборона торкнулася постачання товарів і технологій подвійного призначення.

Наслідком змін у господарюванні стало скорочення штату працівників на цих підприємствах - насамперед українських чоловіків, які займають левову частку робочої сили на заводах металургійної та важкої промисловості.

Проте, за інформацією експертів, українці швидко знайшли роботу на інших підприємствах Польщі.

Після початку війни в Україні кількість "чоловічих" вакансій в Польщі зросла на 15-20%. Дефіцит робочої сили збільшився, оскільки українські чоловіки стали повертатися боронити Україну в той час, як 70% пропозицій від польських роботодавців передбачають фізичну працю.

"У березні та квітні кількість звернень від чоловіків була більшою також у зв'язку з тим, що частина підприємств була змушена перебудувати свою роботу через те, що їхня діяльність була пов'язана з Росією. Відповідно, вони були змушені звільнити частину працівників. Але українські чоловіки досить швидко знайшли роботу в логістиці, підприємствах харчової промисловості або автопромі. Проблем з вибором місця праці для чоловіків в Польщі немає. У травні попит на чоловічі вакансії знову зріс - на 18%", - твердить Анна Джоболда, директор Департаменту рекрутації Gremi Personal.

Варто зазначити, що виконуючи фізичну роботу, українські чоловіки в Польщі можуть заробити 3,5-4 тис. злотих на місяць (23,1- 26,5 тис. грн).

 

 

 

Фото з відкритих джерел