Logo
7 Лютого 2022, 12:43

У Раді запропонували зобов'язати водіїв проходити перевірку на сп'яніння відразу після ДТП

У Верховній Раді України запропонували зобов'язати водіїв - учасників дорожньо-транспортної пригоди проходити обов'язковий огляд на наявність або відсутність алкогольного сп'яніння на місці ДТП.

Законопроєкт за номером 6558 опубліковано на сайті Верховної Ради, передає Слово і Діло.

Ініціатори законопроєкту в пояснювальній записці вказали, що за 10 місяців 2021 року в Україні сталося 20,3 тисячі ДТП, які забрали 2,5 тисячі життів. Найнебезпечнішими і резонансними виявилися ДТП, скоєні у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння.

Зараз обов'язковість огляду водіїв на стан сп'яніння в законах відсутня - вони можуть погодитися на огляд добровільно в присутності свідків на прохання поліцейських, і багато водіїв відмовляються.

«Мета прийняття законопроєкту полягає в забезпеченні невідворотності відповідальності водіїв транспортних засобів за вчинення в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння дорожньо-транспортних пригод із загиблими або травмованими особами» - йдеться в документі.

Законопроєкт доповнює ст.266 кодексу України Про адміністративні правопорушення та ст. 214 Кримінального процесуального кодексу України. Якщо законопроєкт приймуть, то в разі ДТП з потерпілими буде обов'язковим огляд водіїв на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу і швидкість реакції. При цьому перевірка буде проводитися незалежно від того, чи є підстави припускати, що учасники ДТП знаходяться в стані сп'яніння або під впливом медпрепаратів. Аналогічно обов'язковим стане медогляд на стан сп'яніння після ДТП з потерпілими або загиблими. Доповнять також закон Про екстрену медичну допомогу хочуть доповнити пунктом, згідно з яким такий огляд водіїв дозволять проводити у відділеннях невідкладної медичної допомоги багатопрофільних лікарень.