У нової влади — президента, Кабінету міністрів і народних депутатів – стільки ідей щодо реформ в Україні, що парламент буквально засипали законопроектами.
У перший тиждень роботи Верховної ради дев'ятого скликання було зареєстровано 387 ініціатив. Для порівняння: за січень в Раду внесли 62 законопроекти, за лютий – 115, за березень – 99, за квітень – 78, за травень – 73, за червень – 43.
«Слово і Діло» подивилося, хто головні законотворці тижня.
Президент Володимир Зеленський за тиждень подав 22 законопроекти, його можна зрозуміти, адже попередній парламент його ініціативи розглядати відмовлявся. Серед запропонованого багато змін в Конституцію (цю тему ми детально обговорили з експертом) і законопроект про імпічмент.
Кабінет міністрів з 29 серпня по 5 вересня подав 23 законопроекти. Серед них: законопроект про повну загальну середню освіту, про концесії, Установу бізнес-омбудсмена і зміни до Митного кодексу.
Решта 342 законопроекти – авторства народних депутатів. Найбільш плодовитим виявився позафракційний Дмитро Шпенов – 63 ініціативи за тиждень.
Фракція «Слуги народу» подала 78 законопроектів, найактивніше працювали Олена Шуляк і Павло Фролов. Трохи менше, 77 законопроектів, подала «Батьківщина», Михайло Цимбалюк та Андрій Пузійчук брали участь у створенні 39 ініціатив.
«Європейська солідарність» подала 70 законопроектів, найактивніше працювала Іванна Климпуш-Цинцадзе. На рахунку депутатської групи «За майбутнє» – 17 ініціатив. Фракція «Голосу» в цю «законотворчу гонку» не вступала, за тиждень від них тільки два проекти законів.