Logo
2 Березня 2020, 16:21

Райони Прикарпаття перевірять на готовність протидії коронавірусу

2 березня під керівництвом заступника директора департаменту охорони здоров'я Володимира Чемного і директора ДУ "Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України" відбулося засідання оперативного штабу з реагування на ситуацію щодо недопущення занесення і поширення випадків захворювань, спричинених новим коронавірусом.

Про це повідомляє Департамент охорони здоров'я Івано-Франківської ОДА, пише Типовий Франківськ.

В Україні, зокрема й в Івано-Франківській області лабараторно не підтверджено жодного випадку гострої респіраторної хвороби, спричиненої корнавірусом COVID -19.

Проте, щоб бути повністю готовими до виявлення, госпіталізації, ізоляції і лікування, на випадок проникнення коронавірусної інфекції на терени Прикарпаття, члени комісії вкотре обговорили алгоритм дій при підозрі на це захворювання.

Керівник обласної інфекційної лікарні Роман Остяк, ще раз прозвітував про наявну кількість інфекційних боксів, багаторазових противірусних костюмів, масок, дезсередників та іншого. Крім того, учасники штабу прийняли рішення провести ряд заходів.

Серед них, це знову організувати симуляційні навчання щодо порядку виявлення, транспортування й госпіталізації хворих з підозрою на нову коронавірусну інфекцію, залучивши не тільки лікувальні заклади, а й аеропорт і залізничний вокзал. Перевірити рівень готовності інфекційних відділень в опорних закладах та районних лікарнях.

Це дасть можливість, у разі потреби, тимчасово ізолювати хворого з підозрою на COVID -19. Зобов'язати керівників РДА та ОТГ виділити кошти на придбання дезсередників, засобів індивідуального захисту та спеціального укомплектування. Також учасники оперативного штабу вирішили організувати додаткову гарячу лінію для дзвінків від таких пацієнтів та посилити інформаційно-роз'яснювальну роботу.

Головуючі засідання наголосили, що тримають на строгому контролі виконання спільного наказу департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації від 27.01.2020 року номер 31/8.