З початку пандемії у 44-х медпрацівників Івано-Франківської станції екстреної медичної допомоги діагностували COVID-19.
Зараз в реанімаційному відділенні обласної інфекційної лікарні під кисневою терапією лежить медик станції з двобічною пневмонією.
Про це розповів Суспільному про ситуацію із захворюванням на коронавірус член профспілкового комітету станції екстреної медичної допомоги Богдан Венник.
"У травні було менше викликів до пацієнтів з підозрою на коронавірус. В червні кількість почала зростати. У липні число викликів до хворих вже насторожує", - каже Богдан Венник.
Лікар пояснює цю ситуацію безпечністю громадян. Адже на вулиці рідко коли зустрінеш людину в масці.
"До прикладу, вчора (22-го липня) під час мого чергування було восьмеро хворих з підозрою, в тому числі, і медики у досить важкому стані. Одного хворого відвезли в дитячу лікарню, п’ятьох - в центральну клінічну і двох - в обласну інфекційну", - розповідає медик.
Богдан Венник каже, що працівники станції екстреної медичної допомоги почали обслуговувати не лише франківців, а й усю ОТГ. Нещодавно географія виїздів розширилася - почали надавати допомогу і жителям Івано-Франківського району.
Роботи збільшилося, проте ніхто з медиків станції екстреної медичної допомоги, хто хворів на COVID-19, так і не отримав компенсації.
"Цей процес компенсації дуже складний. Хворий медпрацівник повинен доказати, що він заразився під час роботи: де, коли і в якого пацієнта. Процедура кропітка. Ось наші працівники, які хворіли ще в квітні, не можуть увесь пакет подати, бо їм відправляють на уточнення, доповнення", - повідомив член профспілкового комітету станції екстреної медичної допомоги Богдан Венник.