Logo
23 Червня 2021, 14:55

У ресторані на Богородчанщині, де трапилось масове отруєння, виявили порушення

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області інформує щодо спалаху інфекційної хвороби серед відвідувачів ресторану готельно-відпочинкового комплексу «Діброва» у селі Підгір’я Богородчанської громади, які 17 червня святкували випускний вечір.

Нагадаємо, про спалах масового отруєння стало відомо 20 червня. Перший хворий потрапив до Богородчанської лікарні 19 червня.

У пресцентрі Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області повідомляють, що станом на 15:00 годину 22 червня госпіталізовано 11 людей, із них 6 дітей до 17 років. Діагноз – гострий гастроентероколіт. Стан потерпілих середнього ступеня важкості. Всі потерпілі – жителі села Саджава Богородчанської ТГ.

20-21 червня спеціалісти Богородчанського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області провели санітарно-епідеміологічне обстеження закладу. В ході обстеження виявили такі порушення: в закладі не впроваджено систему НАССР, відсутні документи на харчові продукти (товаро-транспортні накладні та сертифікати якості), відсутні на робочому місці особисті медичні книжки працівників закладу, не проведено гігієнічне навчання персоналу харчоблоку, відсутній журнал огляду рук персоналу на гнійничкові захворювання (журнал Здоров’я).

В ході епідрозслідування Івано-Франківської державною регіональною лабораторією Держпродспоживслужби відібрано 15 змивів з об’єктів навколишнього середовища на БГКП та 15 на ПФ, 8 проб харчових продуктів та 1 пробу води питної для мікробіологічного дослідження.

В підсумку заходу державного контролю видано припис про усунення порушень та розпорядження про тимчасове припинення роботи ресторану та призупинення обігу харчових продуктів на потужності готельно-відпочинкового комплексу "Діброва". Вилучено 48,530 кг харчових продуктів невідомого походження (через відсутність супровідних документів). Надіслано листа начальнику відділення поліції № 2 (смт.Богородчани) Івано-Франківського РУПГУ Нацполіції. Розпочате досудове розслідування по даному спалаху.

Вчора, 22 червня, відбулося засідання комісії з ТЕБ і НС Богородчаської селищної громади, на якому ухвалили рішення щодо тимчасового припинення роботи ресторану «Діброва».

 

Фото з відкритих джерел ілюстративне.