Logo
12 Серпня 2020, 14:45
Теги: риби

У річки Прикарпаття запустили понад 82 тисячі риби

1 серпня Управлінням Державного агентства рибного господарства у Івано-Франківській області здійснено зариблення річок басейну Дунаю та Дністра в межах Івано-Франківської області зарибком форелі струмкової.

Про це інформує Івано-Франківський рибоохоронний патруль, пише Типовий Франківськ.

Всього було вселено 82 428 рибин форелі струмкової (Salmo trutta), загальною вагою 259,65 кг, середньою вагою близько 3,15 грамів/рибина:

Зокрема, в річку Прут та її притоки вселено 27 507 екз. загальною вагою 86,65 кг, в річку Бистриця Солотвинська ‒ 20 365 екз. загальною вагою 64,15 кг, в Бистрицю Надвірнянська ‒ 34 556 кг загальною вагою 108 85 кг.

«Форель струмкова – аборигенний вид карпатських річок, ‒ повідомив начальник Управління Державного агентства рибного господарства у Івано-Франківській області Любомир Стрембіцький, ‒ зарибок був вирощений на рибоводному форелевому заводі «Лопушно» в селі Лопушна Вижницького району Чернівецької області. На жаль, під час транспортування розірвався один поліетиленовий мішок, внаслідок чого загинуло 315 рибини малька форелі струмкової, про що був складений відповідний акт.

Звертаємо увагу рибалок на те, що вилов форелі у природних водоймах України заборонений пунктом 4.10 Правил любительського рибальства, а в пункті 4.13. зазначено, що забороняється лов риби, добування водних тварин протягом усього року на р. Бистриця Надвірнянська - на ділянці від початку до с. Пасічна Надвірнянського району, на р. Бистриця Солотвинська ‒ на ділянці від початку до с. Монастирчани Богородчанського району, на р. Прут з притоками ‒ в межах території Карпатського Національного природного парку р. Рибниця з притоками ‒ на всій протяжності у межах Івано-Франківської області».

Контроль за проведенням робіт із вселення водних біоресурсів здійснювали працівники Івано-Франківського рибоохоронного патруля. Також у заході брали участь представники Державної екологічної інспекції Карпатського екологічного округу, представники місцевого самоврядування та громадськості.