Logo
18 Грудня 2022, 08:09

У розвідці розповіли, чи готова наразі РФ до нового повномасштабного наступу

Станом на сьогодні Росія не готова до нового повномасштабного наступу, зазначив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов в ефірі телемарафону.

«Хоча ми вже живемо в умовах повномасштабного наступу з 24 лютого, тому йдеться не про новий наступ, а про нові операції в рамках цього повномасштабного наступу. Аналізуючи багато джерел, у тому числі й агентурних, ми не бачимо ані формування ударних угруповань російських військ, ані підведення їх до кордону», – зазначив Юсов.

За його словами, найбільш боєздатні і готові до використання ресурси російської армії – і жива сила, і техніка – вже знищені Силами оборони України.

«Високоточне сучасне, технологічне озброєння (Росії – ред.) здебільшого вже було або використане, або виведене з ладу, або перебуває на ремонті. Те, що наразі розконсервовується у них, це зброя інших характеристик. Якщо враховувати цей факт, то сьогодні білоруська армія, можливо, навіть у середньому краще підготовлена, ніж російська. Але їхніх зусиль ані за кількістю, ані за іншими показниками не вистачає для формування ударних угруповань», – підкреслив представник ГУР.

Водночас, за його словами, це не означає, що загрози немає. Якщо ситуація змінюватиметься, така інформація обов’язково надійде, в тому числі завдяки обміну даними з партнерами, передусім країнами НАТО.

«Ми будемо володіти цією інформацією. І можу ще раз наголосити: до розвитку різних сценаріїв, зокрема з білоруського напрямку, українські Сили оборони готові. Несподіванки не буде», – заявив Юсов.

 

 

 

Фото з відкритих джерел