Logo
12 Травня 2021, 15:32

У скільки обійшовся безкоштовний проїзд на День міста: в "Електроавтотрансі" назвали приблизні цифри

Сьомого травня, у День міста, в Івано-Франківську зробили безоплатний проїзд у комунальному транспорті.

Таке рішення прийняв виконавчий комітет Івано-Франківської міськради.

Ми поцікавились, скільки пасажирів скористались цим подарунком та у скільки він обійшовся підприємству.

Як пояснив у розмові з кореспондентом Фіртки директор КП «Електроавтотранс» Віталій Голутяк, у цей день всі валідатори, встановлені у транспорті, не працювали.

«Водіям у той день валідаторів ми взагалі не видавали. Якщо хтось намагався оплатити проїзд, гроші повертались, і вартість проїзду не списувалась», - зазначив Голутяк.

Директор комунального підприємства відмітив, що було багато людей, котрі не знали про те, що на День міста в комунальному транспорті запровадили безкоштовний проїзд і прикладали картки, проте всі валідатори були вимкнені.

Тож підрахувати точну кількість пасажирів, які скористались безкоштовним проїздом цього дня не було можливості.

«Ми можемо порахувати приблизну суму недоотриманих коштів. Вона складе приблизно 270 тисяч гривень. Але тролейбуси у нас фінансуються по транспортній угоді, фактично ми отримуємо за оплату кілометрів, які проїхали. Управління транспорту та зв’язку поверне нам кошти за кілометри. Проте вони б у будь-якому випадку їх платили», - розповів Віталій Голутяк.

З комунальними автобусами ситуація дещо інша:

«Тут йдеться не тільки про ті кошти, які ми недоотримали у цей день, а й про відшкодування за пільговиків. Тому більша частина з цієї суми, приблизно 180-190 тисяч гривень, припала б на автобуси. Але це не означає, що бюджет нам повертатиме всі ці кошти. Окремо їх не повертатимуть. Буде фінансування в межах чинних договорів. Наші фінансові стосунки із замовником - містом, не такі прості. Є формула розрахунку, додатки до угоди, яка затверджена Кабміном, тобто там є ціла процедура. Тому, якщо сказати, що місто має віддати 270 тисяч – то це не так», - пояснив Віталій Голутяк.

Керівник КП «Електроавтотранс» додав, в період карантину комунальний транспорт перевозить пасажирів лише на сидячих місцях.

«В середньому у день ми перевозимо близько 46 тисяч людей. У некарантинний період ця цифра буде мінімум вдвічі більша», - зазначив Віталій Голутяк.

Нагадаємо, електронні квитки на проїзд у комунальному транспорті в Івано-Франківську функціонують з червня минулого року.