Logo
7 Червня 2023, 16:21

У скільки стане будівництво нової ГЕС на Херсонщині – Мінекономіки підрахувало

Після підриву Каховської ГЕС ціна будівництва нової може становити близько $1 млрд, оскільки мова йде не тільки про встановлення нових гідроагрегатів, а про відновлення цілісності величезної греблі.      

Про це повідомляє Міністерство економіки, передає Типовий Франківськ.

"Росія вкотре довела всьому світу, що вона терористична держава, адже підрив Каховської ГЕС тягне за собою екологічні, економічні наслідки, велику загрозу для радіаційної та харчової безпеки. Ціна будівництва нової ГЕС може коштувати близько $1 млрд. Лише на відновлення дамби піде щонайменше п’ять років і кумулятивний ефект гуманітарних та екологічних наслідків підриву буде лише наростати", - прокоментувала міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Вона також зазначила, що, в результаті знищення окупантами дамби Каховської ГЕС можуть бути підтоплені 80 населених пунктів, знищено частину флори та фауни Херсонщини, кілька мільйонів людей можуть залишитися без питної води, під загрозою продовольча безпека та інші катастрофічні наслідки.

"Світова спільнота має діяти максимально жорстко щодо росії. Зараз Україні потрібна якомога швидша допомога у мінімізації та ліквідації наслідків підриву в інтересах усього людства. Перш за все йдеться про демонтування та будівництво з нуля цілого комплексу нової ГЕС. За попередніми підрахунками Міндовкілля та Держекоінспекції збитки водним ресурсам завдано на 2 млрд грн. Сума тільки збільшуватиметься", - наголосила Юлія Свириденко.

Наразі вже створено штаб із ліквідації наслідків підриву росією Каховської ГЕС під головуванням Міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка. 

Уряд виділив 120 млн грн Держагенству водних ресурсів для сталого забезпечення жителів Миколаєва питною водою та 845 млн грн для забезпечення питною водою жителів Херсонсьої, Запорізької, Миколаївської та Дніпропетровської областей. Також виділено 1,5 млрд грн для будівництва нових магістральних водогонів – аби забезпечити Кривий Ріг, Нікополь та Марганець питною водою. 

 

 

 

Фото з відкритих джерел