Днями Київ долучився до муніципального велопрокату Nextbike. Весною 2016 року сервіс вперше з’явився в Україні, а конкретно – у Львові, нашій «велосипедній столиці». Відтепер ним зможуть скористатися й у місті Кия. Поки, щоправда, тільки у тестовому режимі.
Nextbike – це система, доступна у понад сотні міст 16 країн світу. Німеччина, Австрія, Великобританія, Туреччина, Швейцарія, Болгарія, Угорщина, Хорватія, Польща, Латвія, США, Кіпр та навіть Дубай (ОАЕ) з Новою Зеландією – всі вони й багато інших країн вже катаються на «великах» Nextbike.
Муніципальний велопрокат вважається доступним та недорогим видом транспорту. Система повністю автоматизована. Необхідно лише зареєструватися на сайті, й до ваших послуг вже є 25 тисяч велосипедів Nextbike у всьому світі у будь-який час доби. Мобільні додатки для смартфонів, термінали станцій прокату, телефон – самі обирайте зручний спосіб для замовлення вірного залізного коня. Повернути його можна на будь-якій зі станцій. Догляд і техобслуговування – також не ваша справа: для цього є спеціально навчені люди.
У Києві зараз відкрили вісім станцій прокату: у Пирогово, на ВДНГ, на Позняках та на Лівобережній, у парку Дружби Народів і біля метро (ст. Мінська, Берестейська та Льва Толстого).
Вартість прокату – 50 гривень за годину. Оплата здійснюється готівкою, карткою або через смс-повідомлення. За умови купівлі абонементу на місяць (120 грн) або сезон (березень-жовтень, 800 грн) ви отримуєте 30 хвилин на день безкоштовно та ще годину за символічною ціною (відповідно, 4 грн або 2 грн). А кожна наступна година вартує ті самі 50 гривень.
Віддавати велосипед потрібно вчасно. У випадку неповернення протягом доби користувачу нараховується штраф у розмірі 15 тис. гривень. До речі, кожен «вел» обладнаний GPS-системою.
Потоваришувати з Некстбайком можна з 18 років. Один користувач може взяти до чотирьох машин. На багажнику перевозити пасажирів заборонено, а корзина розрахована на вагу до 5 кг. Байки прості, але надійні: три передачі, полегшена алюмінієва рама, «антивандальні» складові.
Хоча й питань до нового сервісу вистачає. Адже поки що до столиці приїхало всього 20 велосипедів. Та й вісім станцій на величезний Київ – крапля у морі. Зараз користувачу потрібно добре спланувати маршрут, аби опинитися у кінці шляху неподалік одної зі станцій та вчасно повернути двоколісного друга до його співбратів.