Logo
17 Вересня 2019, 11:41

Франківський драмтеатр готує для глядачів вісім прем'єр

Сьогодні, 17 вересня відбулась пресконференція Франківського драмтеатру з нагоди початку 81-го театрального сезону.

29 вересня, драмтеатр мюзиклом "Гуцулка Ксеня" відкриє 81-й сезон.

Впродовж літа театр мав кілька гастрольних виїздів, показали безліч вистав, пише Типовий Франківськ.

Заплановано, що  у вересні та жовтні трупа театру з виставами "Солодка Даруся" та Гуцулка Ксеня" візьмуть участь в кількох традиційних фестивалях у Львові, Миколаєві, Рівному, Хмельницькому та Чернівцях.

"За "Солодку Дарусю" драмтеатр отримав гран-прі. Вистави не нові, вони поставлені 11 років тому театром, але вони зацікавлюють і тому перемагають. У театрі такого ще не було. У вересні ми покажемо найбільше вистав",- розповів директор  Ростислав Держипільський.

На новий сезон заплановано 8 прем'єр. У статусі національного, Франківський драмтеатр відкриє свої сценічні майданчики для найкращих режисерів сучасності. 

Особливостями нового сезону стануть лабораторії, тренінги та інтенсиви від знакових режисерів України та Європи, результатами яких будуть нові постановки.

У кінці грудня до Франківського драмтеатру приїде зіркова європейська режисерка Майя Клеченська. Нещодавно, у Познані, вона поставила "Гамлета" головну роль, якого зіграв франківський актор Роман Луцький.

Режисер театру Жюль Одрі приступає до роботи над постановкою за твором Софії Андрухович "Фелікс Австрія".

Загалом театр покаже 42 вистави.

"Я дуже пишаюся цим. Бо 11 років тому було 7 вистав і це було багато для мене. А зараз 42 і це так радує. Театр відкритий для людей. Глядачів ми стараємося допускати до всіх куточків театру",- зазначив Держипільський.