Logo
23 Жовтня 2023, 16:10

"У воєнний час працювати з донорським організаціями та грантовими проєктами - обов’язок кожного керівника" - Руслан Савчук

Головний державний санітарний лікар Прикарпаття Руслан Савчук зустрівся з Кшиштофом Ландою – кваліфікованим лікарем і фахівцем з охорони здоров'я з Польщі, керівником проєктів Світового банку та експертом у різних проєктах Європейського Союзу.

Про це він повідомив на своїй сторінці у фейсбук, передає Типовий Франківськ.

У 2015-2017 роках Кшиштоф Ланда був заступником міністра охорони здоров’я Польщі, відповідав за найважливіші інструменти регулювання системи охорони здоров’я. Тож його досвід може бути дуже корисним для України в цілому, і Прикарпаття зокрема.

Поряд із тематикою відшкодування вартості ліків певним категоріям громадян і надання пільгових пакетів фахівці також говорили про стандартизацію медичних процедур та багато інших важливих питань для галузі.

"Окремо обговорили напрацювання польських колег щодо залучення приватних і державних інвестицій у медичну сферу. Дуже важливо знаходити ресурси для ще якіснішого навчання студентів та покращення рівня професійної освіти викладачів, для поліпшення матеріально-технічної бази закладів практичної охорони здоров’я, а також забезпечування якісного реабілітаційного процесу, який допомагатиме пораненим чи травмованим повертатися до нормального життя. А у воєнний час працювати з донорським організаціями та грантовими проєктами - обов’язок кожного керівника", - повідомив Руслан Савчук.

Питання громадського та ментального здоров’я підіймались здебільшого у вузьких колах. А зараз, зі зрозумілих причин, це стало надзвичайно актуальним, масовим і потребує окремої уваги. А реабілітація цивільного населення та військових – це надважлива і мега відповідальна тема. Усі ці напрямки пріоритетними в діяльності Всеукраїнської асоціації фахівців з громадського здоров’я.