Logo
19 Серпня 2020, 09:51
Теги: сарана

Учені навчили сарану винюхувати вибухівку

Учені з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі з'ясували, що сарану можна навчити розпізнавати запах вибухівки. Вона знаходить її за тим самим принципом, що і пошукові собаки.

У дослідженні науковців зазначили, що в одному з експериментів їм вдалося навчити комах розпізнавати вибухівку, пише Суспільне.

Перед годуванням дослідники кожного разу додавали гексиловий спирт в акваріум з сараною. Через деякий час комахи звикли до цього запаху і кожного разу, коли відчували його, змінювали свою поведінку.

Потім дослідники перевірили здатність сарани розпізнавати пари різних вибухових речовин. Зокрема, тринітротолуолу (ТНТ), 2,4-динитротолуола (ДНТ), гексогену, нітрату амонію та інших.

Науковці розповіли, що для визначення запахів комахи використовують спеціальні антени. Кожна з них містить близько 50 тисяч рецепторних нейронів, які відправляють в мозок тварини електричний сигнал. Щоб зчитувати ці сигнали, вчені прикріпили до спин сарани мініатюрні сенсорні рюкзачки. Отримані дані пересилаються на комп'ютер.

Біологи з'ясували, що сарана не лише розпізнає наявність парів вибухівки, а й визначає, наскільки близько знаходиться джерело запаху. Науковці зазначили, що зовсім скоро комах можна буде використовувати у польових умовах.