Logo
1 Вересня 2020, 09:58
Теги: Угорщина

Угорщина закриває свої кордони для іноземців з вересня

Угорщина з 1 вересня на місяць закриє кордони для іноземців у зв’язку з другою хвилею епідемії коронавірусу. Водночас деякі категорії українців все ж зможуть потрапити у країну.

Про закриття кордонів раніше заявив глава Офісу прем’єр-міністра Угорщини Гергель Гуляш, повідомляє Громадське. Він зазначав, що таке рішення ухвалили, оскільки багато нових заражень в країні були «завезені з-за кордону».

Тепер посольство України в Угорщині роз’яснило, хто не підпадатиме під цю заборону.

Право в’їхати матимуть українці:

які є членами сім’ї громадян Угорщини;

які мають дійсний дозвіл на постійне проживання в Угорщині та члени їх сімей;

які мають дійсний дозвіл на тимчасове проживання в Угорщині, що дає право перебувати на території країни понад 90 днів;

які є посадовими особами дипломатичної служби або прибувають в Угорщину з офіційним візитом;

які є спортивними професіоналами та працюють в Угорщині;

які документально доведуть, що протягом останніх 6 місяців хворіли COVID-19.

У інших випадках в’їзд в Угорщину для громадян України можливий лише після отримання дозволу угорської поліції. Його можуть видати на таких підставах: судовий процес, працевлаштування, лікування, навчання, похорон тощо. Для цього потрібно заповнити угорською або англійською мовою та подати електронну заявку, доступну за цим посиланням.

Відповідь надходить, як правило, протягом 48 годин на електронну пошту. Її потрібно показати на кордоні (друкований варіант або на екрані мобільного пристрою).

Які правила після прибуття?

Усі громадяни України, які прибувають в Угорщину, обов’язково потрапляють до карантину на 14 днів (за місцем проживання або у шпиталі). Звільнитися від карантину можливо, якщо у вас є два негативні тести на COVID-19 з різницею видачі щонайменше у 48 годин. Їх потрібно проходити виключно в Угорщині.

Де можна в’їхати в Угорщину?

На українсько-угорському кордоні для в’їзду в Угорщину працюють лише пункти пропуску «Тиса», «Лужанка» та «Вілок».

Чи дозволений транзит?

Так, дозволений. Також не потрібно отримувати індивідуального дозволу, якщо ви повертаєтесь в Україну, а також у разі коли:

особа надає згоду пройти перевірку на наявність COVID-19 та не має ознак підозри на інфекцію;

особа відповідає всім вимогам для в’їзду, визначеним Кодексом Шенгенських кордонів (біометричний паспорт, віза, медична страховка, яка діє на території Європи, фінансове забезпечення);

у особи наявний документ, що підтверджує право на в’їзд у країну призначення (в залежності від вимог конкретної країни: дозвіл на проживання, робоча віза, бронювання готелю, документ на право власності нерухомості, результати тестів на вірус тощо), а також, за необхідності, документи, що підтверджують можливість вашого в’їзду до інших транзитних країн (Румунія, Сербія, Хорватія, Словенія, Австрія, Словаччина).

На українсько-угорському кордоні для транзиту можна використати виключно пункти пропуску «Тиса» та «Лужанка». Інформацію щодо гуманітарних (транзитних) коридорів (маршрутів та пунктів пропуску) можна знайти за посиланням.

Зупинки на гуманітарних коридорах мають робитися у мінімально необхідній для перетину території країни кількості, у визначених органами влади зонах відпочинку та АЗС. Час транзиту не може перевищувати 24 години. Контроль за дотриманням правил транзиту здійснюється поліцією.

А що було раніше?

З середини липня Угорщини запровадила на своїх кордонах жорсткіші обмеження, аби не допустити нової хвилі поширення коронавірусу. Усі країни розділили на три групи, залежно від рівня поширення коронавірусу — «зелену», «жовту» та «червону». Україна потрапила тоді в останню, відтак в'їзд українців в Угорщину був заборонений.

Уряд України вирішив на місяць, з 28 серпня до 28 вересня, заборонити іноземцям приїжджати в Україну. Офіційно її ввели через загострення ситуації з коронавірусом. Проте, ймовірно, заборону ввели, щоб виконати прохання ізраїльської влади та не допустити євреїв-хасидів на паломництво до Умані, щоб місто не стало «гарячою точкою» пандемії. Володимир Зеленський також заявляв, що буде «колапс», якщо Україна дозволить приїхати до Умані тисячам паломників.

Є категорія громадян, яким дозволяють в'їжджати в Україну й під час заборони: