Logo
26 Грудня 2022, 16:20
Теги: Україна, оон

Україна ініціює процес виключення Росії з ООН, – заява МЗС

Згідно з міжнародним правом, неврегульованим залишається питання статусу держави-члена ООН та постійного члена Ради Безпеки ООН, яким користується Російська Федерація.

МЗС України опублікувало заяву у якій закликає країни ООН відновити застосування Статуту ООН у питанні легітимності перебування Російської Федерації в ООН.

Про це йдеться у заяві МЗС щодо нелегітимності перебування Російської Федерації в Раді Безпеки ООН та Організації Об’єднаних Націй у цілому.

"Україна закликає держави-члени ООН відновити застосування Статуту ООН у питанні легітимності перебування Російської Федерації в ООН, позбавити РФ статусу постійного члена Радбезу ООН та виключити її з ООН у цілому", – написано у заяві.

У МЗС зазначають, що Україна ініціює комплексний процес, спрямований на досягнення цілей цієї заяви, та у цьому контексті готова до взаємодії з іншими країнами для спільного захисту Статуту ООН і міжнародного права від руйнівного впливу РФ.

"Росія хибно вважає питання врегульованим, посилаючись на те, що вже з 24 грудня 1991 року, а в публічній площині – з 31 грудня 1991 року в Радбезі ООН з'явилася табличка з її назвою. Насправді, відповідно до Статуту ООН для цього не було і досі немає жодних легітимних підстав", – йдеться у заяві МЗС.

 

 

 

Фото з відкритих джерел