Logo
9 Лютого 2021, 20:03

Україна отримає 12 мільйонів доз вакцини

Україна отримає 12 мільйонів доз вакцин AstraZeneca і Novavax.

Їх постачання розпочнеться вже цього місяця, про це йдеться в повідомленні прем'єр міністра України Дениса Шмигаля.

Обидві вакцини довели свою безпечність та ефективність. AstraZeneca вже отримала дозвіл на використання в Європейському Союзі, а Novavax підтвердив дієвість навіть проти нових штамів коронавірусу. Наразі американська вакцина закінчує базові дослідження для сертифікації у США, Великій Британії та Євросоюзі.

Найближчим часом, як вже зазначалося, Україна отримає 117 тисяч доз вакцини Pfizer-BioNtech в межах ініціативи COVAX для початку вакцинування наших медиків.

Також за цією програмою у лютому-березні почнеться постачання від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини тієї ж AstraZeneca. Є домовленість про постачання 1,9 млн доз вакцини Sinovac Biotech. Цього цілком достатньо для проходження перших етапів імунізації населення відповідно до Національного плану.

Вакцинація — це наш квиток для повернення до звичного життя: до подорожей, до звичних походів у кіно, до фестивалів та ярмарків. Останні дослідження в Ізраїлі продемонстрували, що масове вакцинування здатне приборкати розповсюдження коронавірусу. Підкреслю, що вакцинація буде добровільною. Однак чим більше українців отримає вакцину, тим швидше ми здолаємо пандемію.