Logo
9 Листопада 2022, 10:03

Україна просить США надати системи C-RAM для захисту від іранських дронів-камікадзе

Україна звернулася до США з проханням передати додаткові системи протиповітряної оборони для боротьби з іранськими дронами-камікадзе, за допомогою яких Росія здійснює атаки на обʼєкти критичної інфраструктури.

Як повідомляє ABC News, відповідний лист до Конгресу США написав Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук. У ньому очільник парламенту закликає Вашингтон надати Києву високомобільні системи протиповітряної оборони, відомі як C-RAM. Стефанчук наголосив, що ці системи допоможуть захистити "важливі обʼєкти, особливо важливі електростанції".

Високопоставлений український політик також розповів ABC News, що український уряд звернувся з офіційним запитом до адміністрації Байдена щодо надання Україні систем C-RAM.

Водночас у Пентагоні відмовилися надавати коментарі з приводу конкретного озброєння, яке постачається чи постачатиметься Україні. Речник Міністерства оборони США підполковник Гаррон Гарн, зазначив, що підтримка Америки "зосереджується на обладнанні, яке є актуальним для поточної боротьби".

"Ми цілодобово працюємо над виконанням першочергових запитів України на безпекову допомогу, доставляючи зброю зі складів США, коли вона є", – наголосив Гарн.

Системи C-RAM оснащені вбудованим радаром для відстеження вхідних загроз і мають велику скорострільну гармату для їх збивання. Як зазначають у НАТО, найефективніші з цих систем ППО можуть здійснювати 4500 пострілів на хвилину.

 

 

 

Фото з відкритих джерел