Logo
23 Квітня 2023, 14:13

Україна розпочала роботу над системою захисту об'єктів критичної інфраструктури – Держспецзв'язку

Україна починає будувати систему захисту критичної інфраструктури відповідно до найкращих світових практик та чинних вимог європейського законодавства.

Про це повідомляє пресслужба Держспецзв'язку, передає Типовий Франківськ.

Відповідну заяву зробив заступник голови Держспецзв'язку Олександр Потій під час участі в панельній дискусії «Захист критичної інфраструктури при майбутній перебудові енергетики». Він зазначив, що Україна вивчає директиви ЄС щодо захисту критичної інфраструктури і співпрацює з країнами, які вже розпочали їхнє впровадження.

Крім того, Україна плідно співпрацює з Американською агенцією з кібербезпеки та захисту критичної інфраструктури Саме ця організація має провідний досвід у питаннях захисту. Вже були проведені відповідні навчання.

Держспецзв'язку як уповноважений орган у сфері захисту критичної інфраструктури України зараз напрацьовує необхідну нормативно-правову базу. В Україні створені секторальні переліки обʼєктів критичної інфраструктури. Поява реєстру стане важливим кроком для координації захисту.

Реєстр міститиме інформацію про реєстраційний номер, оператора та форму власності, країну реєстрації, КВЕД основної діяльності, кінцевого бенефіціарного власника / контролера та інше. Відповідальними за категоризацію об'єктів критичної інфраструктури та подання інформації до Реєстру об'єктів критичної інфраструктури є секторальні органи разом з операторами об'єктів критичної інфраструктури.

Відповідальні за захист обʼєктів критичної інфраструктури – безпосередньо її оператори.

Функціональні органи беруть участь у реагуванні на кризові ситуації, пов'язані із забезпеченням безпеки та стійкості критичної інфраструктури. Наприклад, ЗСУ – від ракетних обстрілів, СБУ – проти диверсій, Держспецзв'язку – проти кібератак.

 

 

 

Фото з відкритих джерел