Logo
27 Червня 2019, 12:50

Українські бійці покажуть свою реальність зі сцени франківського драмтеатру

Сьогодні, 27 червня, відбулась презентація від благодійного об‘єднання МБФ «ТВОРЧА КРИЇВКА» на тему: «Театральна резиденція для бійців», який реалізовуватиметься у співпраці з Івано-Франківським національним академічним театром ім. І. Франка.

МБФ «Творча криївка» вже шостий рік реалізує проекти для підтримки учасників бойових дій та родин загиблих, пише Типовий Франківськ.

«Мистецькі резиденції для бійців» - новий проект реабілітації воїнів через творчість, допопомагає бійцям відкрити нові можливості реалізації через одне з чотирьох мистецтв: театр, літературу, кіно, живопис. Успішність діяльності за авторською методикою Віталіни Маслової «творча реабілітація» показують як наукові дослідження, так і відгуки ветеранів та їх рідних.

«Найкращі українські митці беруть участь в підтримці наших військових, що дає можливість не лише для саморозвитку учасників, але й для створення унікального мистецького продукту", - каже керівник Фонду Віталіна Маслова.

Перше втілення - театральна резиденція - стане партнерством з франківським драмтеатром, він єдиний з ентузіазмом підтримав нашу ідею та надав необхідні ресурси! Опісля герої-учасники, на основі чиїх особистих історій буде створено документальну виставу, самі покажуть її глядачам кращих театрів України.

"Документальна вистава - ріднісний жанр для українських театрів. У нас не відображають найважливіші події на сцені.
Терапевтичний аспект полягає в тому, що люди, які пережили страшний, травматичний досвід зможуть зануритися в акторський процес і розповісти свої історії суспільству через мистецький канал. Співавторами цієї п‘єси стануть 12 бійців. Але цей проект покликаний відбутись  терапевтичним не лише для бійців, а й для всього українського соціуму", - додає Маслова.

Олег Шульга (головний герой фільму «Позивний Бандерас») нещодавно приєднався до колективу франківського драмтеатру і активно задіяний в цьому проекті.

"Війна дає колосальний внутрішній досвід, а театр - ідеальний інструмент, щоб його висловити, оприлюднити й розділити. Ми отримали 120 заявок на участь у цій виставі, обрали 12 героїв за критерієм того, що це та кількість, з якою вистачить часу глибоко пропрацювати наш матеріал. Також зважали на силу особистої мотивації", - каже Шульга.

Прем‘єра у Франківську планується в числах вересня.
Далі буде гастрольний тур Україною, а також вихід на міжнародну сцену.

«Дуже хочеться показати війну без звичних штампів. Насправді вона виглядає не так. Цікавий досвід: навчити ветерана мистецько зіграти на сцені самого себе, свою воєнну реальність», - резюмує режисер проекту Євген Степаненко.

Також свої думки висловили актори-учасники;

«Я багато втратив на цій війні.. Багато й здобув. І поки цей вогонь палає в мені - я хочу його передати!", - відчуває Роман Гребенюк.

«Я зрозумів, як байдуже відносяться до ситуації в країні оточуючі. Я звертаю на це увагу. І хотів би передати з допомогою сцени: війна змінила мене на краще, вона може змінити й вас!», - підсумував Андрій Балацький.