Logo
13 Вересня 2020, 16:26

Український фільм отримав нагороду на Венеційському кінофестивалі

Фільм української режисерки Наталі Ворожбит "Погані дороги" отримав Verona Film Club Award у паралельній програмі Венеційського кінофестивалю "Тиждень критики".

Про це повідомляється на сайті програми, інформує Суспільне.

Головний приз у цьому конкурсі присудили турецькому фільму "Привиди". Нагороду, яку отримав український фільм, присуджують "найбільш інновативній стрічці в конкурсі".

"Вітаю усіх з Днем українського кіно, а чудо-команду "Поганих доріг" з нашою маленькою перемогою на великому фестивалі!" – прокоментувала Ворожбит.

"Погані дороги" – дебютний фільм драматургині Наталі Ворожбит, поставлений за її однойменною п'єсою. П'єсу ставили у Лондоні та Києві. Прокат "Поганих доріг" заплановано на наступний рік.

У стрічці йдеться про чоловіків та жінок, життя яких торкнулася війна. Герої – мешканці Донбасу та українські військові, які знаходяться по обидві сторони лінії розмежувань.

Головну нагороду основного конкурсу Венеційського кінофестивалю отримав фільм "Земля кочівників" американської режисерки китайського походження Хлої Чжао.

Головну роль у цій кінострічці зіграла американська акторка і володарка двох "Оскарів" Френсіс Мак-Дорманд. Її героїня, втративши роботу у своєму містчку в Неваді, подорожує американськими штатами у своєму фургоні і влаштовується на різні сезонні роботи. Під час мандрівки вона зустрічає інших людей, які опинилися в схожій ситуації.

"Срібний лев" дістався Кійосі Куросаві за найкращу режисуру у фільмі "Дружина шпигуна". Гран-прі журі був відданий фільму "Новий порядок" режисера Мішеля Франка. Чайтанья Тамхане отримав приз за кращий сценарій за фільм "Учень".

П'єрфранческо Фавіно ("Наш батько") був визнаний кращим актором, а кращою актрисою - Ванесса Кірбі ("Фрагменти жінки").