Український проект Mars Hopper отримав перше місце в номінації People's Choice Awards у всесвітньому конкурсі NASA SpaceApps Challenge.
Концепція проекту полягає в тому, що на Марс запускається літак, який працює на сухому льоду, якого достатньо на полярних шапках планети. Апарат "стрибає" по поверхні, набираючи паливо при приземленні й роблячи наукові спостереження в польоті.
Для космічного співтовариства проект насамперед цікавий тим, що пропонується використання ресурсів іншої планети нашої Сонячної системи.
https://youtu.be/UgpikIxmYKgДо речі, за фактом хлопці зайняли в голосуванні третє місце, однак NASA ретельно перевірила ще раз голоси і з'ясувала, що суперники могли шахраювати. Голоси були заново перераховані, і без "накручених" голосів український проект посів перше місце.
Зазначимо, відразу два українські проекти боролися за перемогу в NASA Space Apps Challenge.
Як повідомлялося раніше, якщо українці займуть перше місце, їх запросять на екскурсію на космодром США. Але винахідники кажуть, що борються насамперед за престиж України, яка вперше бере участь в цьому конкурсі та вже має всі шанси на перемогу. Mars Hopper вирішує проблему пересування по Червоній планеті. За допомогою реактивних прискорювачів, які в якості палива використовують CO2 з полярних шапок Марса, літальний апарат піднімається в атмосферу. Далі розкриваються його гвинти, і "літак" долає невелику відстань. За оцінками команди, для прототипу потрібні незначний обсяг палива. Необхідні для його створення технології вже успішно використовуються в космонавтиці.
У цьому році в хакатоні NASA 15310 учасників із 61 країни розробляли т 1178 проектів. Українські команди вперше брали участь у категорії "Вибір людей" і були представлені двома містами – Києвом та Кіровоградом.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що для проекту колонізації Червоної планети Mars One, що пропонує незворотний політ на Марс, були відібрані 26 українців.
Тепер команда планує зробити два прототипи свого винаходу – для наземних і стратосферних випробувань. Крім того, вони готуються поїхати на мис Канаверал, де 8 вересня відбудеться запуск ракети.
Нагадуємо, що серед молодих вчених, які розробили Space hopper є 2-є вінничан. Це випускник шкoли-гiмнaзiї №23 мiстa Вiнницi, aспiрaнт Нaцioнaльнoгo тeхнiчнoгo унiвeрситeту Укрaїни «Київський пoлiтeхнiчний iнститут» В’ячeслaв Oсaвулeнкo та випускник Вінницького національного техічного університету, а нині підприємець Олександр Буткалюк. Зараз хлопці живуть у Києві.
Їх винахід може вивчати Марс, а замість палива використовуватиме сухий лід, якого на полюсах планети буде вдосталь.